Map
Showing 1 to 10 of 32 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0252296 seconds)
‹
›
$284,500
3
Bd
2
Baths
1,467
Sq. Ft.
7 Highpoint Court, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$284,500
7 Highpoint Court, Woodbury, CT 06798
Baths
1,467
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$194
Taxes
$3,919
HOA
$401
Year Built
1980
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$450,000
3
Bd
1
Baths
1,210
Sq. Ft.
89 Lighthouse Road, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
RE/MAX RISE
Swipe
0
$450,000
89 Lighthouse Road, Woodbury, CT 06798
Baths
1,210
Sq. Ft.
4.99
Acres
$/Sq. Ft.
$372
Taxes
$4,800
HOA
-
Year Built
1951
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$595,000
3
Bd
1
Baths
1,144
Sq. Ft.
437 Middle Road Turnpike, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$595,000
437 Middle Road Turnpike, Woodbury, CT 06798
Baths
1,144
Sq. Ft.
1.43
Acres
$/Sq. Ft.
$520
Taxes
$4,962
HOA
-
Year Built
1964
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$895,000
4
Bd
2
Baths
2,283
Sq. Ft.
253 Bacon Pond Road, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$895,000
253 Bacon Pond Road, Woodbury, CT 06798
Baths
2,283
Sq. Ft.
3.19
Acres
$/Sq. Ft.
$392
Taxes
$8,308
HOA
-
Year Built
1850
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$599,900
3
Bd
2
Baths
1,470
Sq. Ft.
2 Judd Hill Road, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
Drakeley Real Estate, Inc.
Swipe
0
$599,900
2 Judd Hill Road, Woodbury, CT 06798
Baths
1,470
Sq. Ft.
0.96
Acres
$/Sq. Ft.
$408
Taxes
$3,988
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$949,900
4
Bd
3
Baths
3,865
Sq. Ft.
8 Curtiss Meadows, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
Drakeley Real Estate, Inc.
Swipe
0
$949,900
8 Curtiss Meadows, Woodbury, CT 06798
Baths
3,865
Sq. Ft.
3.12
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$11,939
HOA
-
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$799,900
5
Bd
3
Baths
3,607
Sq. Ft.
17 Carriage Lane, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
RE/MAX RISE
Swipe
0
Virtual
$799,900
17 Carriage Lane, Woodbury, CT 06798
Baths
3,607
Sq. Ft.
1.01
Acres
$/Sq. Ft.
$222
Taxes
$10,759
HOA
$10
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$539,000
2
Bd
2
Baths
1,986
Sq. Ft.
43 Woodbury Hill, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
Drakeley Real Estate, Inc.
Swipe
0
$539,000
43 Woodbury Hill, Woodbury, CT 06798
Baths
1,986
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$4,911
HOA
$507
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$645,000
3
Bd
2
Baths
2,081
Sq. Ft.
94 Quail Run Road, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$645,000
94 Quail Run Road, Woodbury, CT 06798
Baths
2,081
Sq. Ft.
1.46
Acres
$/Sq. Ft.
$310
Taxes
$1,336
HOA
$25
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$745,000
3
Bd
2
Baths
2,060
Sq. Ft.
86 Quail Run Road, Woodbury, CT 06798
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$745,000
86 Quail Run Road, Woodbury, CT 06798
Baths
2,060
Sq. Ft.
1.24
Acres
$/Sq. Ft.
$362
Taxes
$1,298
HOA
$25
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days