Map
Showing 1 to 10 of 41 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0285902 seconds)
‹
›
$339,900
2
Bd
1
Baths
1,212
Sq. Ft.
35 Maple Avenue, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Mapleridge Realty
Swipe
0
$339,900
35 Maple Avenue, Wolcott, CT 06716
Baths
1,212
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$5,388
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$539,900
3
Bd
2
Baths
1,949
Sq. Ft.
9 Spindle Hill Road, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$539,900
9 Spindle Hill Road, Wolcott, CT 06716
Baths
1,949
Sq. Ft.
0.42
Acres
$/Sq. Ft.
$277
Taxes
$8,859
HOA
-
Year Built
1995
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$729,900
3
Bd
2
Baths
3,776
Sq. Ft.
2 Executive Hill Road, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Consolidated Realty Services
Swipe
0
$729,900
2 Executive Hill Road, Wolcott, CT 06716
Baths
3,776
Sq. Ft.
1.16
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$9,799
HOA
-
Year Built
1989
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$399,900
3
Bd
2
Baths
2,481
Sq. Ft.
3 Di Santo Drive, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
Virtual
$399,900
3 Di Santo Drive, Wolcott, CT 06716
Baths
2,481
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$161
Taxes
$6,249
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$339,900
3
Bd
1
Baths
1,184
Sq. Ft.
13 Coach Drive, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$339,900
13 Coach Drive, Wolcott, CT 06716
Baths
1,184
Sq. Ft.
0.40
Acres
$/Sq. Ft.
$287
Taxes
$5,281
HOA
-
Year Built
1953
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$349,900
3
Bd
1
Baths
1,252
Sq. Ft.
79 Forestview Drive, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Social & Co Realty
Swipe
0
$349,900
79 Forestview Drive, Wolcott, CT 06716
Baths
1,252
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$279
Taxes
$5,716
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$449,900
3
Bd
2
Baths
1,746
Sq. Ft.
43 Oak Street, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Calcagni Real Estate
Swipe
0
$449,900
43 Oak Street, Wolcott, CT 06716
Baths
1,746
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$258
Taxes
$7,049
HOA
-
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$485,000
3
Bd
2
Baths
2,656
Sq. Ft.
88 Hempel Drive, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Showcase Realty, Inc.
Swipe
0
Virtual
$485,000
88 Hempel Drive, Wolcott, CT 06716
Baths
2,656
Sq. Ft.
1.02
Acres
$/Sq. Ft.
$183
Taxes
$8,191
HOA
-
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$549,900
3
Bd
3
Baths
2,529
Sq. Ft.
1514 Woodtick Road, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$549,900
1514 Woodtick Road, Wolcott, CT 06716
Baths
2,529
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$7,419
HOA
-
Year Built
1950
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$379,900
3
Bd
2
Baths
1,696
Sq. Ft.
1118 Spindle Hill Road, Wolcott, CT 06716
Brokered By:
King Realty Group LLC
Swipe
0
$379,900
1118 Spindle Hill Road, Wolcott, CT 06716
Baths
1,696
Sq. Ft.
1.07
Acres
$/Sq. Ft.
$224
Taxes
$7,060
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days