Map
Showing 1 to 10 of 54 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0328479 seconds)
‹
›
$203,000
2
Bd
2
Baths
1,182
Sq. Ft.
193 Abbotsford Avenue, West Hartford, CT 06110
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$203,000
193 Abbotsford Avenue, West Hartford, CT 06110
Baths
1,182
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$172
Taxes
$3,072
HOA
$620
Year Built
1991
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
19 Hours
›
$725,000
4
Bd
3
Baths
4,599
Sq. Ft.
37 Stoneham Drive, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Tea Leaf Realty
Swipe
0
$725,000
37 Stoneham Drive, West Hartford, CT 06117
Baths
4,599
Sq. Ft.
0.33
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$12,767
HOA
-
Year Built
1961
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Hours
›
$949,900
4
Bd
4
Baths
4,960
Sq. Ft.
7 Mountainside Road, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$949,900
7 Mountainside Road, West Hartford, CT 06107
Baths
4,960
Sq. Ft.
0.95
Acres
$/Sq. Ft.
$192
Taxes
$22,754
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Hours
›
$569,000
4
Bd
2
Baths
2,656
Sq. Ft.
152 W. Ridge Drive, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$569,000
152 W. Ridge Drive, West Hartford, CT 06117
Baths
2,656
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$11,623
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Hours
›
$400,000
3
Bd
1
Baths
1,193
Sq. Ft.
57 Washington Circle, West Hartford, CT 06119
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$400,000
57 Washington Circle, West Hartford, CT 06119
Baths
1,193
Sq. Ft.
0.10
Acres
$/Sq. Ft.
$335
Taxes
$4,879
HOA
-
Year Built
1925
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$250,000
1
Bd
1
Baths
900
Sq. Ft.
891 Farmington Avenue #6C, West Hartford, CT 06119
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
Virtual
$250,000
891 Farmington Avenue #6C, West Hartford, CT 06119
Baths
900
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$278
Taxes
$4,661
HOA
$462
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$499,900
3
Bd
1
Baths
1,621
Sq. Ft.
25 King Edward Road, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Dave Jones Realty, LLC
Swipe
0
Virtual
$499,900
25 King Edward Road, West Hartford, CT 06117
Baths
1,621
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$308
Taxes
$8,921
HOA
-
Year Built
1964
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$199,900
1
Bd
1
Baths
644
Sq. Ft.
26 Schoolhouse Drive #101, West Hartford, CT 06110
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$199,900
26 Schoolhouse Drive #101, West Hartford, CT 06110
Baths
644
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$310
Taxes
$5,009
HOA
$362
Year Built
2013
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$325,000
2
Bd
1
Baths
988
Sq. Ft.
152 Somerset Street, West Hartford, CT 06110
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$325,000
152 Somerset Street, West Hartford, CT 06110
Baths
988
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$329
Taxes
$8,840
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$425,000
3
Bd
2
Baths
1,976
Sq. Ft.
1221 N. Main Street, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
LPT Realty
Swipe
0
Virtual
$425,000
1221 N. Main Street, West Hartford, CT 06117
Baths
1,976
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$215
Taxes
$9,456
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days