Map
Showing 1 to 10 of 20 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0265741 seconds)
‹
›
$599,000
4
Bd
2
Baths
2,420
Sq. Ft.
26 Quaddick Town Farm Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$599,000
26 Quaddick Town Farm Road, Thompson, CT 06277
Baths
2,420
Sq. Ft.
1.14
Acres
$/Sq. Ft.
$248
Taxes
$6,012
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$459,900
3
Bd
2
Baths
2,236
Sq. Ft.
29 Logan Lane, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Orbit Realty
Swipe
0
$459,900
29 Logan Lane, Thompson, CT 06277
Baths
2,236
Sq. Ft.
1.88
Acres
$/Sq. Ft.
$206
Taxes
$5,748
HOA
-
Year Built
2015
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$385,000
2
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
11 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$385,000
11 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Baths
960
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$401
Taxes
$5,075
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$950,000
4
Bd
3
Baths
3,667
Sq. Ft.
17 Quaddick Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$950,000
17 Quaddick Road, Thompson, CT 06277
Baths
3,667
Sq. Ft.
1.90
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$14,370
HOA
-
Year Built
1813
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$469,900
4
Bd
2
Baths
1,541
Sq. Ft.
56 Sand Dam Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$469,900
56 Sand Dam Road, Thompson, CT 06277
Baths
1,541
Sq. Ft.
2.09
Acres
$/Sq. Ft.
$305
Taxes
$4,704
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$409,900
3
Bd
2
Baths
1,371
Sq. Ft.
4 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Devries Dolber Realty LLC
Swipe
0
$409,900
4 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Baths
1,371
Sq. Ft.
0.53
Acres
$/Sq. Ft.
$299
Taxes
$3,419
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$290,000
2
Bd
1
Baths
1,288
Sq. Ft.
3 Westside Drive #17, Thompson, CT 06255
Brokered By:
Johnston & Associates Real Estate, LLC
Swipe
0
$290,000
3 Westside Drive #17, Thompson, CT 06255
Baths
1,288
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$225
Taxes
$3,426
HOA
$350
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$385,000
3
Bd
2
Baths
1,332
Sq. Ft.
46 Klondike Street, Thompson, CT 06255
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$385,000
46 Klondike Street, Thompson, CT 06255
Baths
1,332
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$289
Taxes
$3,921
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$675,000
4
Bd
3
Baths
3,381
Sq. Ft.
28 Blackmer Downs Road, Thompson, CT 06255
Brokered By:
Duprey Real Estate, LLC
Swipe
0
$675,000
28 Blackmer Downs Road, Thompson, CT 06255
Baths
3,381
Sq. Ft.
3.10
Acres
$/Sq. Ft.
$200
Taxes
$7,940
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$265,000
4
Bd
1
Baths
1,416
Sq. Ft.
48 Main Street, Thompson, CT 06255
Brokered By:
Meridian Realty Group LLC
Swipe
0
$265,000
48 Main Street, Thompson, CT 06255
Baths
1,416
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$187
Taxes
$2,540
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days