Map
Showing 1 to 10 of 174 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0742923 seconds)
‹
›
$850,000
2
Bd
2
Baths
1,100
Sq. Ft.
77 Havemeyer Lane #324, Stamford, CT 06902
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$850,000
77 Havemeyer Lane #324, Stamford, CT 06902
Baths
1,100
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$773
Taxes
$10,928
HOA
$991
Year Built
2010
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$710,000
2
Bd
2
Baths
1,060
Sq. Ft.
43 Harbor Drive #311, Stamford, CT 06902
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$710,000
43 Harbor Drive #311, Stamford, CT 06902
Baths
1,060
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$670
Taxes
$6,562
HOA
$780
Year Built
1989
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$485,000
2
Bd
1
Baths
1,503
Sq. Ft.
77 Van Buskirk Avenue, Stamford, CT 06902
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$485,000
77 Van Buskirk Avenue, Stamford, CT 06902
Baths
1,503
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$323
Taxes
$6,918
HOA
$475
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,795,000
4
Bd
3
Baths
3,164
Sq. Ft.
47 Summit Ridge Road, Stamford, CT 06902
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$1,795,000
47 Summit Ridge Road, Stamford, CT 06902
Baths
3,164
Sq. Ft.
1.10
Acres
$/Sq. Ft.
$567
Taxes
$19,968
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$340,000
1
Bd
1
Baths
879
Sq. Ft.
85 Riverside Avenue #C5, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$340,000
85 Riverside Avenue #C5, Stamford, CT 06905
Baths
879
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$387
Taxes
$4,016
HOA
$302
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$490,000
1
Bd
1
Baths
1,066
Sq. Ft.
2289 Bedford Street #A9, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$490,000
2289 Bedford Street #A9, Stamford, CT 06905
Baths
1,066
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$460
Taxes
$6,344
HOA
$296
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,025,000
3
Bd
2
Baths
2,268
Sq. Ft.
34 Davenport Drive, Stamford, CT 06902
Brokered By:
NestSeekers International
Swipe
0
$1,025,000
34 Davenport Drive, Stamford, CT 06902
Baths
2,268
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$452
Taxes
$16,744
HOA
$63
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$730,000
2
Bd
2
Baths
1,406
Sq. Ft.
123 Harbor Drive #308, Stamford, CT 06902
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$730,000
123 Harbor Drive #308, Stamford, CT 06902
Baths
1,406
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$519
Taxes
$7,500
HOA
$996
Year Built
1984
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$319,900
2
Bd
1
Baths
1,100
Sq. Ft.
337 Sylvan Knoll Road, Stamford, CT 06902
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$319,900
337 Sylvan Knoll Road, Stamford, CT 06902
Baths
1,100
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$291
Taxes
-
HOA
$533
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$549,900
2
Bd
1
Baths
1,749
Sq. Ft.
1193 Hope Street #4, Stamford, CT 06907
Brokered By:
Keller Williams Prestige Prop.
Swipe
0
$549,900
1193 Hope Street #4, Stamford, CT 06907
Baths
1,749
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$4,702
HOA
$438
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days