Map
Showing 1 to 10 of 39 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.02825 seconds)
‹
›
$589,000
3
Bd
2
Baths
2,411
Sq. Ft.
383 Marion Avenue, Southington, CT 06479
Brokered By:
Better Living Realty, LLC
Swipe
0
$589,000
383 Marion Avenue, Southington, CT 06479
Baths
2,411
Sq. Ft.
1.32
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$6,765
HOA
-
Year Built
1988
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
8 Hours
›
$560,000
4
Bd
3
Baths
3,557
Sq. Ft.
89 Shweky Lane, Southington, CT 06489
Brokered By:
Century 21 Clemens Group
Swipe
0
$560,000
89 Shweky Lane, Southington, CT 06489
Baths
3,557
Sq. Ft.
0.94
Acres
$/Sq. Ft.
$157
Taxes
$9,152
HOA
-
Year Built
1974
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,150,000
4
Bd
3
Baths
3,369
Sq. Ft.
61 Winchester Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$1,150,000
61 Winchester Drive, Southington, CT 06489
Baths
3,369
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$341
Taxes
$15,026
HOA
-
Year Built
2023
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$784,900
4
Bd
2
Baths
2,480
Sq. Ft.
558 Lazy Lane, Southington, CT 06489
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$784,900
558 Lazy Lane, Southington, CT 06489
Baths
2,480
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$316
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$379,900
3
Bd
2
Baths
1,401
Sq. Ft.
344 West Street, Southington, CT 06479
Brokered By:
Putnam Agency Real Estate LLC
Swipe
0
Virtual
$379,900
344 West Street, Southington, CT 06479
Baths
1,401
Sq. Ft.
0.45
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$4,928
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$443,000
3
Bd
2
Baths
1,314
Sq. Ft.
82 Cianci Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$443,000
82 Cianci Drive, Southington, CT 06489
Baths
1,314
Sq. Ft.
1.30
Acres
$/Sq. Ft.
$337
Taxes
$5,856
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$699,900
4
Bd
2
Baths
2,319
Sq. Ft.
173 Willow Creek Lane, Southington, CT 06489
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
Virtual
$699,900
173 Willow Creek Lane, Southington, CT 06489
Baths
2,319
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$10,628
HOA
-
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$549,000
3
Bd
2
Baths
2,336
Sq. Ft.
182 Partridge Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
Best Real Estate Brokerage LLC
Swipe
0
$549,000
182 Partridge Drive, Southington, CT 06489
Baths
2,336
Sq. Ft.
1.27
Acres
$/Sq. Ft.
$235
Taxes
$7,008
HOA
-
Year Built
1997
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$429,000
3
Bd
2
Baths
1,761
Sq. Ft.
127 Burritt Street #14, Southington, CT 06479
Brokered By:
ERA Treanor Real Estate
Swipe
0
$429,000
127 Burritt Street #14, Southington, CT 06479
Baths
1,761
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$6,479
HOA
$394
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$450,000
2
Bd
2
Baths
1,212
Sq. Ft.
30 Prosperity Court #12, Southington, CT 06489
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$450,000
30 Prosperity Court #12, Southington, CT 06489
Baths
1,212
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$371
Taxes
$6,485
HOA
$345
Year Built
2010
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days