Map
Showing 1 to 10 of 29 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0213485 seconds)
‹
›
$524,900
4
Bd
3
Baths
2,193
Sq. Ft.
72 Old Meadow Plain Road, Simsbury, CT 06089
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$524,900
72 Old Meadow Plain Road, Simsbury, CT 06089
Baths
2,193
Sq. Ft.
0.95
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$8,252
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,025,000
5
Bd
4
Baths
4,991
Sq. Ft.
15 Hop Brook Road, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$1,025,000
15 Hop Brook Road, Simsbury, CT 06070
Baths
4,991
Sq. Ft.
2.80
Acres
$/Sq. Ft.
$205
Taxes
$23,027
HOA
$33
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$317,000
2
Bd
1
Baths
1,532
Sq. Ft.
19 Mallard Circle, Simsbury, CT 06081
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$317,000
19 Mallard Circle, Simsbury, CT 06081
Baths
1,532
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$207
Taxes
$4,835
HOA
$531
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,265,000
4
Bd
4
Baths
7,160
Sq. Ft.
22 Joshua Drive, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$1,265,000
22 Joshua Drive, Simsbury, CT 06092
Baths
7,160
Sq. Ft.
2.20
Acres
$/Sq. Ft.
$177
Taxes
$28,953
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$439,000
2
Bd
2
Baths
1,619
Sq. Ft.
32 Southbridge Court, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$439,000
32 Southbridge Court, Simsbury, CT 06070
Baths
1,619
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$8,575
HOA
$560
Year Built
1987
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$449,000
3
Bd
2
Baths
1,824
Sq. Ft.
3 Branch Brook Drive, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$449,000
3 Branch Brook Drive, Simsbury, CT 06070
Baths
1,824
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$7,747
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,925,000
5
Bd
5
Baths
6,421
Sq. Ft.
79 Highridge Road, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,925,000
79 Highridge Road, Simsbury, CT 06092
Baths
6,421
Sq. Ft.
4.00
Acres
$/Sq. Ft.
$300
Taxes
$39,154
HOA
-
Year Built
1999
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$589,900
5
Bd
2
Baths
2,751
Sq. Ft.
28 Deepwood Road, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$589,900
28 Deepwood Road, Simsbury, CT 06070
Baths
2,751
Sq. Ft.
0.86
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$9,132
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$599,000
4
Bd
2
Baths
2,659
Sq. Ft.
19 Lawton Drive, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$599,000
19 Lawton Drive, Simsbury, CT 06070
Baths
2,659
Sq. Ft.
1.11
Acres
$/Sq. Ft.
$225
Taxes
$10,017
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$649,900
4
Bd
3
Baths
3,001
Sq. Ft.
2 Higate Lane, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$649,900
2 Higate Lane, Simsbury, CT 06070
Baths
3,001
Sq. Ft.
0.98
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$11,155
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days