Map
Showing 1 to 10 of 18 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0235159 seconds)
‹
›
$1,495,000
5
Bd
4
Baths
3,770
Sq. Ft.
4 Pond View Lane, Sherman, CT 06784
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,495,000
4 Pond View Lane, Sherman, CT 06784
Baths
3,770
Sq. Ft.
2.17
Acres
$/Sq. Ft.
$397
Taxes
$1,060
HOA
$125
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$825,000
4
Bd
3
Baths
4,089
Sq. Ft.
12 Mauweehoo Hill, Sherman, CT 06784
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$825,000
12 Mauweehoo Hill, Sherman, CT 06784
Baths
4,089
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$202
Taxes
$5,456
HOA
-
Year Built
1963
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,489,000
4
Bd
3
Baths
4,884
Sq. Ft.
27 Smoke Ridge Drive, Sherman, CT 06784
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$1,489,000
27 Smoke Ridge Drive, Sherman, CT 06784
Baths
4,884
Sq. Ft.
3.70
Acres
$/Sq. Ft.
$305
Taxes
$7,313
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$2,490,000
10
Bd
7
Baths
5,856
Sq. Ft.
29 Route 37 Road, Sherman, CT 06784
Brokered By:
Perun Properties
Swipe
0
$2,490,000
29 Route 37 Road, Sherman, CT 06784
Single Family
10
Beds
7
Baths
5,856
Sq. Ft.
5.51
Acres
$/Sq. Ft.
$425
Taxes
$7,280
HOA
-
Year Built
1887
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$799,500
4
Bd
3
Baths
3,488
Sq. Ft.
34 Hardscrabble Road, Sherman, CT 06784
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$799,500
34 Hardscrabble Road, Sherman, CT 06784
Baths
3,488
Sq. Ft.
4.52
Acres
$/Sq. Ft.
$229
Taxes
$5,384
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$1,395,000
4
Bd
3
Baths
3,247
Sq. Ft.
73 Long River Road, Sherman, CT 06784
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,395,000
73 Long River Road, Sherman, CT 06784
Baths
3,247
Sq. Ft.
1.84
Acres
$/Sq. Ft.
$430
Taxes
$7,918
HOA
$125
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$565,000
3
Bd
2
Baths
1,380
Sq. Ft.
38 Cedar Ln Extension, Sherman, CT 06784
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$565,000
38 Cedar Ln Extension, Sherman, CT 06784
Baths
1,380
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$409
Taxes
$3,764
HOA
$23
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Days
›
$899,777
4
Bd
4
Baths
3,303
Sq. Ft.
25 Hillside Drive, Sherman, CT 06784
Brokered By:
RE/MAX RISE
Swipe
0
$899,777
25 Hillside Drive, Sherman, CT 06784
Baths
3,303
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$272
Taxes
$5,693
HOA
$90
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$1,599,500
6
Bd
5
Baths
4,258
Sq. Ft.
201 Route 37 , Sherman, CT 06784
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$1,599,500
201 Route 37 , Sherman, CT 06784
Single Family
6
Beds
5
Baths
4,258
Sq. Ft.
1.42
Acres
$/Sq. Ft.
$376
Taxes
$8,713
HOA
-
Year Built
1862
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$2,250,000
4
Bd
3
Baths
4,900
Sq. Ft.
8 Taber Road, Sherman, CT 06784
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$2,250,000
8 Taber Road, Sherman, CT 06784
Baths
4,900
Sq. Ft.
7.40
Acres
$/Sq. Ft.
$459
Taxes
$3,347
HOA
-
Year Built
2025
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days