Map
Showing 1 to 10 of 17 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.225896 seconds)
‹
›
$465,000
3
Bd
1
Baths
1,144
Sq. Ft.
14 Poplar Drive, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Nickie Otoole Realty LLC
Swipe
0
$465,000
14 Poplar Drive, Seymour, CT 06483
Baths
1,144
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$406
Taxes
$6,646
HOA
-
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Minutes
›
$429,900
4
Bd
1
Baths
1,620
Sq. Ft.
6 Highland Avenue, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Preston Gray Real Estate
Swipe
0
$429,900
6 Highland Avenue, Seymour, CT 06483
Baths
1,620
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$265
Taxes
$6,029
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$385,000
3
Bd
2
Baths
1,117
Sq. Ft.
15 Walter Road, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$385,000
15 Walter Road, Seymour, CT 06483
Baths
1,117
Sq. Ft.
0.28
Acres
$/Sq. Ft.
$345
Taxes
$6,291
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$539,900
4
Bd
2
Baths
2,318
Sq. Ft.
29 Evening Star Drive, Seymour, CT 06483
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$539,900
29 Evening Star Drive, Seymour, CT 06483
Baths
2,318
Sq. Ft.
0.36
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$7,703
HOA
-
Year Built
1966
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$399,000
3
Bd
2
Baths
1,473
Sq. Ft.
5 Old Town Road, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$399,000
5 Old Town Road, Seymour, CT 06483
Baths
1,473
Sq. Ft.
2.35
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$7,762
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$440,000
3
Bd
2
Baths
1,514
Sq. Ft.
12 Karlak Street, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Forever Homes Real Estate LLC
Swipe
0
$440,000
12 Karlak Street, Seymour, CT 06483
Baths
1,514
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$291
Taxes
$6,582
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$674,900
2
Bd
1
Baths
1,431
Sq. Ft.
3 Roosevelt Drive, Seymour, CT 06483
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$674,900
3 Roosevelt Drive, Seymour, CT 06483
Baths
1,431
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$472
Taxes
$6,652
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$359,900
3
Bd
1
Baths
1,851
Sq. Ft.
205 S. Main Street, Seymour, CT 06483
Brokered By:
All Connecticut Realty
Swipe
0
$359,900
205 S. Main Street, Seymour, CT 06483
Baths
1,851
Sq. Ft.
0.56
Acres
$/Sq. Ft.
$194
Taxes
$5,412
HOA
-
Year Built
1949
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$474,900
2
Bd
2
Baths
1,965
Sq. Ft.
44 Micko Drive, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Keller Williams Prestige Prop.
Swipe
0
$474,900
44 Micko Drive, Seymour, CT 06483
Baths
1,965
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$242
Taxes
$0
HOA
$260
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$330,000
2
Bd
1
Baths
1,360
Sq. Ft.
20 French Street, Seymour, CT 06483
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$330,000
20 French Street, Seymour, CT 06483
Baths
1,360
Sq. Ft.
0.07
Acres
$/Sq. Ft.
$243
Taxes
$5,639
HOA
-
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days