Map
Showing 1 to 10 of 22 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0243389 seconds)
‹
›
$2,495,000
3
Bd
2
Baths
3,159
Sq. Ft.
89 Belgo Road, Salisbury, CT 06039
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$2,495,000
89 Belgo Road, Salisbury, CT 06039
Baths
3,159
Sq. Ft.
3.50
Acres
$/Sq. Ft.
$790
Taxes
$8,078
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$850,000
4
Bd
2
Baths
1,926
Sq. Ft.
24 Ethan Allen Street, Salisbury, CT 06039
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$850,000
24 Ethan Allen Street, Salisbury, CT 06039
Baths
1,926
Sq. Ft.
0.21
Acres
$/Sq. Ft.
$441
Taxes
$4,543
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,625,000
4
Bd
3
Baths
2,386
Sq. Ft.
160 Dugway Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$1,625,000
160 Dugway Road, Salisbury, CT 06068
Baths
2,386
Sq. Ft.
2.28
Acres
$/Sq. Ft.
$681
Taxes
$2,024
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$695,000
2
Bd
1
Baths
1,118
Sq. Ft.
203 Belgo Road, Salisbury, CT 06039
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$695,000
203 Belgo Road, Salisbury, CT 06039
Baths
1,118
Sq. Ft.
1.07
Acres
$/Sq. Ft.
$622
Taxes
$3,159
HOA
-
Year Built
1830
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,250,000
3
Bd
3
Baths
2,346
Sq. Ft.
94 Washinee Heights Road, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,250,000
94 Washinee Heights Road, Salisbury, CT 06068
Baths
2,346
Sq. Ft.
3.03
Acres
$/Sq. Ft.
$533
Taxes
$5,058
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$1,500,000
4
Bd
3
Baths
3,267
Sq. Ft.
61 E. Main Street, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,500,000
61 E. Main Street, Salisbury, CT 06068
Baths
3,267
Sq. Ft.
0.80
Acres
$/Sq. Ft.
$459
Taxes
$5,082
HOA
-
Year Built
1840
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$1,950,000
3
Bd
2
Baths
3,777
Sq. Ft.
19 Hemlock Lane, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$1,950,000
19 Hemlock Lane, Salisbury, CT 06068
Baths
3,777
Sq. Ft.
3.18
Acres
$/Sq. Ft.
$516
Taxes
$12,219
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$3,175,000
4
Bd
4
Baths
2,504
Sq. Ft.
40 Canterbury Lane, Salisbury, CT 06039
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$3,175,000
40 Canterbury Lane, Salisbury, CT 06039
Baths
2,504
Sq. Ft.
3.00
Acres
$/Sq. Ft.
$1,268
Taxes
$6,791
HOA
$75
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
30 Days
›
$550,000
2
Bd
2
Baths
1,344
Sq. Ft.
87 Canaan Road #3F, Salisbury, CT 06068
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$550,000
87 Canaan Road #3F, Salisbury, CT 06068
Baths
1,344
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$409
Taxes
$2,789
HOA
$879
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days
›
$495,000
3
Bd
2
Baths
1,264
Sq. Ft.
446-448 Salmon Kill Road, Salisbury, CT 06039
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$495,000
446-448 Salmon Kill Road, Salisbury, CT 06039
Baths
1,264
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$392
Taxes
$2,053
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days