Map
Showing 1 to 10 of 63 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.036716 seconds)
‹
›
$2,995,000
5
Bd
4
Baths
6,962
Sq. Ft.
41 Peaceable Street, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,995,000
41 Peaceable Street, Ridgefield, CT 06877
Baths
6,962
Sq. Ft.
2.30
Acres
$/Sq. Ft.
$430
Taxes
$38,150
HOA
-
Year Built
1920
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,475,000
4
Bd
2
Baths
3,778
Sq. Ft.
131 Fieldcrest Drive, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,475,000
131 Fieldcrest Drive, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,778
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$390
Taxes
$12,581
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$2,795,000
5
Bd
4
Baths
5,990
Sq. Ft.
54 Barry Avenue, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$2,795,000
54 Barry Avenue, Ridgefield, CT 06877
Baths
5,990
Sq. Ft.
1.43
Acres
$/Sq. Ft.
$467
Taxes
$32,418
HOA
-
Year Built
2003
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$495,000
2
Bd
1
Baths
707
Sq. Ft.
10 Clearview Drive, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$495,000
10 Clearview Drive, Ridgefield, CT 06877
Baths
707
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$700
Taxes
$6,680
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$2,300,000
7
Bd
3
Baths
3,486
Sq. Ft.
10 Hillcrest Court, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$2,300,000
10 Hillcrest Court, Ridgefield, CT 06877
Single Family
7
Beds
3
Baths
3,486
Sq. Ft.
2.51
Acres
$/Sq. Ft.
$660
Taxes
$30,690
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,695,000
5
Bd
3
Baths
4,100
Sq. Ft.
27 Webster Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,695,000
27 Webster Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
4,100
Sq. Ft.
1.01
Acres
$/Sq. Ft.
$413
Taxes
$20,801
HOA
$33
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,450,000
4
Bd
2
Baths
3,020
Sq. Ft.
9 Schoolhouse Place, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$1,450,000
9 Schoolhouse Place, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,020
Sq. Ft.
1.64
Acres
$/Sq. Ft.
$480
Taxes
$13,697
HOA
-
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$2,499,000
5
Bd
4
Baths
7,289
Sq. Ft.
30 Whipstick Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$2,499,000
30 Whipstick Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
7,289
Sq. Ft.
2.88
Acres
$/Sq. Ft.
$343
Taxes
$33,762
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,349,000
5
Bd
2
Baths
3,960
Sq. Ft.
12 Holmes Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$1,349,000
12 Holmes Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,960
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$341
Taxes
$18,966
HOA
$112
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,395,000
4
Bd
3
Baths
3,642
Sq. Ft.
239 Keeler Drive, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$1,395,000
239 Keeler Drive, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,642
Sq. Ft.
2.43
Acres
$/Sq. Ft.
$383
Taxes
$17,447
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days