Map
Showing 1 to 10 of 25 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0229554 seconds)
‹
›
$929,000
3
Bd
3
Baths
2,788
Sq. Ft.
33 Topledge Road, Redding, CT 06896
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$929,000
33 Topledge Road, Redding, CT 06896
Baths
2,788
Sq. Ft.
2.24
Acres
$/Sq. Ft.
$333
Taxes
$12,649
HOA
-
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$799,000
3
Bd
2
Baths
1,684
Sq. Ft.
39 Seventy Acre Road, Redding, CT 06896
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$799,000
39 Seventy Acre Road, Redding, CT 06896
Baths
1,684
Sq. Ft.
1.38
Acres
$/Sq. Ft.
$474
Taxes
$10,552
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$825,000
4
Bd
3
Baths
2,436
Sq. Ft.
81 Pinetree Road, Redding, CT 06896
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$825,000
81 Pinetree Road, Redding, CT 06896
Baths
2,436
Sq. Ft.
1.66
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$13,967
HOA
-
Year Built
1900
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$1,499,000
4
Bd
3
Baths
3,944
Sq. Ft.
128 Black Rock Turnpike, Redding, CT 06896
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,499,000
128 Black Rock Turnpike, Redding, CT 06896
Baths
3,944
Sq. Ft.
2.02
Acres
$/Sq. Ft.
$380
Taxes
$19,615
HOA
-
Year Built
2008
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$799,900
3
Bd
2
Baths
2,229
Sq. Ft.
30 Highland Avenue, Redding, CT 06896
Brokered By:
Live Real Estate LLC
Swipe
0
$799,900
30 Highland Avenue, Redding, CT 06896
Baths
2,229
Sq. Ft.
1.58
Acres
$/Sq. Ft.
$359
Taxes
$7,376
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$1,325,000
4
Bd
3
Baths
4,414
Sq. Ft.
10 Chapman Place, Redding, CT 06896
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,325,000
10 Chapman Place, Redding, CT 06896
Baths
4,414
Sq. Ft.
2.37
Acres
$/Sq. Ft.
$300
Taxes
$22,016
HOA
-
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,695,000
4
Bd
3
Baths
4,786
Sq. Ft.
74 George Hull Hill Road, Redding, CT 06896
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,695,000
74 George Hull Hill Road, Redding, CT 06896
Baths
4,786
Sq. Ft.
2.94
Acres
$/Sq. Ft.
$354
Taxes
$28,571
HOA
-
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
13 Days
›
$938,000
4
Bd
2
Baths
2,328
Sq. Ft.
86 Seventy Acre Road, Redding, CT 06896
Virtual
$938,000
86 Seventy Acre Road, Redding, CT 06896
Baths
2,328
Sq. Ft.
2.05
Acres
$/Sq. Ft.
$403
Taxes
$12,117
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$1,180,000
4
Bd
3
Baths
3,650
Sq. Ft.
5 Musket Lane, Redding, CT 06896
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,180,000
5 Musket Lane, Redding, CT 06896
Baths
3,650
Sq. Ft.
2.33
Acres
$/Sq. Ft.
$323
Taxes
$15,839
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$1,450,000
4
Bd
3
Baths
2,944
Sq. Ft.
313 Umpawaug Road, Redding, CT 06896
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,450,000
313 Umpawaug Road, Redding, CT 06896
Baths
2,944
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$493
Taxes
$22,761
HOA
-
Year Built
1723
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days