Map
Showing 1 to 10 of 20 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0322299 seconds)
‹
›
$849,900
3
Bd
3
Baths
3,069
Sq. Ft.
10 Heritage Road, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$849,900
10 Heritage Road, Putnam, CT 06260
Baths
3,069
Sq. Ft.
8.75
Acres
$/Sq. Ft.
$277
Taxes
$8,204
HOA
-
Year Built
2014
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$340,000
4
Bd
2
Baths
1,600
Sq. Ft.
215 Walnut Street, Putnam, CT 06260
Brokered By:
LPT Realty
Swipe
0
$340,000
215 Walnut Street, Putnam, CT 06260
Baths
1,600
Sq. Ft.
1.86
Acres
$/Sq. Ft.
$213
Taxes
$3,893
HOA
-
Year Built
1867
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$325,000
2
Bd
2
Baths
1,588
Sq. Ft.
65 Perry Street #111, Putnam, CT 06260
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$325,000
65 Perry Street #111, Putnam, CT 06260
Baths
1,588
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$205
Taxes
$4,872
HOA
$364
Year Built
1989
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$948,500
3
Bd
2
Baths
3,075
Sq. Ft.
17 Decubellis Court, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Signature Properties of N.E.
Swipe
0
$948,500
17 Decubellis Court, Putnam, CT 06260
Baths
3,075
Sq. Ft.
10.55
Acres
$/Sq. Ft.
$308
Taxes
$9,972
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$474,900
5
Bd
3
Baths
2,340
Sq. Ft.
7 Florence Street, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Rosehaven Real Estate, LLC
Swipe
0
$474,900
7 Florence Street, Putnam, CT 06260
Baths
2,340
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$4,137
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$599,900
3
Bd
2
Baths
2,311
Sq. Ft.
70 Elvira Heights, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Johnston & Associates Real Estate, LLC
Swipe
0
$599,900
70 Elvira Heights, Putnam, CT 06260
Baths
2,311
Sq. Ft.
5.94
Acres
$/Sq. Ft.
$260
Taxes
$6,361
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$450,000
3
Bd
1
Baths
1,768
Sq. Ft.
26 Tourtellotte Road, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Coastline Realty LLC
Swipe
0
$450,000
26 Tourtellotte Road, Putnam, CT 06260
Baths
1,768
Sq. Ft.
3.02
Acres
$/Sq. Ft.
$255
Taxes
$5,045
HOA
-
Year Built
1998
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$319,000
3
Bd
1
Baths
1,078
Sq. Ft.
20-1/2 Cleveland Street, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$319,000
20-1/2 Cleveland Street, Putnam, CT 06260
Baths
1,078
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$296
Taxes
$3,737
HOA
-
Year Built
1870
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$395,000
3
Bd
2
Baths
2,352
Sq. Ft.
80 Perry Street #205, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$395,000
80 Perry Street #205, Putnam, CT 06260
Baths
2,352
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$168
Taxes
$5,656
HOA
$353
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$420,000
4
Bd
2
Baths
1,816
Sq. Ft.
22 Barber Street, Putnam, CT 06260
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$420,000
22 Barber Street, Putnam, CT 06260
Baths
1,816
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$231
Taxes
$5,940
HOA
-
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Days