Map
Showing 1 to 10 of 17 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0257187 seconds)
‹
›
$185,000
2
Bd
1
Baths
848
Sq. Ft.
96 Canterbury Road #B, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Team Bassett Realty LLC
Swipe
0
$185,000
96 Canterbury Road #B, Plainfield, CT 06374
Baths
848
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$1,629
HOA
$300
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$489,900
4
Bd
3
Baths
2,364
Sq. Ft.
43 High Meadow Drive, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$489,900
43 High Meadow Drive, Plainfield, CT 06374
Baths
2,364
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$207
Taxes
$6,366
HOA
-
Year Built
2003
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$209,900
2
Bd
1
Baths
952
Sq. Ft.
49 Canterbury Road #E, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Byrnes Real Estate Company
Swipe
0
$209,900
49 Canterbury Road #E, Plainfield, CT 06374
Baths
952
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$220
Taxes
$1,768
HOA
$255
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$415,000
5
Bd
2
Baths
2,330
Sq. Ft.
21 Brunswick Avenue, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$415,000
21 Brunswick Avenue, Plainfield, CT 06354
Baths
2,330
Sq. Ft.
0.45
Acres
$/Sq. Ft.
$178
Taxes
$4,673
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
Sign In
3
Beds
3
Baths
3,378
Sq. Ft.
1.10
Acres
12402234
ID
$549,900
Plainfield, CT 06374
Baths
3,378
Sq. Ft.
1.10
Acres
$/Sq. Ft.
$163
Taxes
$6,586
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
‹
›
$325,000
3
Bd
1
Baths
1,438
Sq. Ft.
24 Black Hill Road, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Duprey Real Estate, LLC
Swipe
0
$325,000
24 Black Hill Road, Plainfield, CT 06374
Baths
1,438
Sq. Ft.
0.38
Acres
$/Sq. Ft.
$226
Taxes
$3,666
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$549,000
3
Bd
1
Baths
1,496
Sq. Ft.
59 Oakwood Boulevard, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$549,000
59 Oakwood Boulevard, Plainfield, CT 06374
Baths
1,496
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$367
Taxes
$4,916
HOA
-
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$360,000
3
Bd
1
Baths
1,517
Sq. Ft.
143 Prospect Street, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$360,000
143 Prospect Street, Plainfield, CT 06354
Baths
1,517
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$237
Taxes
$3,097
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Days
›
$400,000
11
Bd
2
Baths
3,748
Sq. Ft.
30 Main Street, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Century 21 Limitless
Swipe
0
$400,000
30 Main Street, Plainfield, CT 06374
Single Family
11
Beds
2
Baths
3,748
Sq. Ft.
0.56
Acres
$/Sq. Ft.
$107
Taxes
$5,796
HOA
-
Year Built
1800
Status
Active
FeeKeeper
FK
28 Days
›
$275,000
2
Bd
2
Baths
960
Sq. Ft.
30 Mortimer Road, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
The Neighborhood Realty Group
Swipe
0
$275,000
30 Mortimer Road, Plainfield, CT 06354
Baths
960
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$286
Taxes
$2,726
HOA
-
Year Built
1906
Status
Active
FeeKeeper
FK
43 Days