Map
Showing 1 to 10 of 19 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.025095 seconds)
‹
›
$429,900
3
Bd
1
Baths
1,812
Sq. Ft.
39 Grove Road, North Haven, CT 06473
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$429,900
39 Grove Road, North Haven, CT 06473
Baths
1,812
Sq. Ft.
0.53
Acres
$/Sq. Ft.
$237
Taxes
$6,787
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$575,000
3
Bd
3
Baths
2,428
Sq. Ft.
128 Spring Road, North Haven, CT 06473
Brokered By:
RE/MAX Heritage
Swipe
0
$575,000
128 Spring Road, North Haven, CT 06473
Baths
2,428
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$237
Taxes
$9,278
HOA
-
Year Built
1978
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$549,999
4
Bd
2
Baths
2,778
Sq. Ft.
1920 Hartford Turnpike, North Haven, CT 06473
Brokered By:
Silver and Oak Realty
Swipe
0
Virtual
$549,999
1920 Hartford Turnpike, North Haven, CT 06473
Baths
2,778
Sq. Ft.
0.68
Acres
$/Sq. Ft.
$198
Taxes
$8,977
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$639,000
3
Bd
2
Baths
2,392
Sq. Ft.
80 Knollwood Road, North Haven, CT 06473
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$639,000
80 Knollwood Road, North Haven, CT 06473
Baths
2,392
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$9,571
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$349,900
3
Bd
1
Baths
1,008
Sq. Ft.
10 Monroe Street, North Haven, CT 06473
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$349,900
10 Monroe Street, North Haven, CT 06473
Baths
1,008
Sq. Ft.
0.42
Acres
$/Sq. Ft.
$347
Taxes
$5,378
HOA
-
Year Built
1948
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$325,000
3
Bd
1
Baths
1,295
Sq. Ft.
172 Pool Road, North Haven, CT 06473
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$325,000
172 Pool Road, North Haven, CT 06473
Baths
1,295
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$5,586
HOA
-
Year Built
1956
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$679,900
3
Bd
2
Baths
3,116
Sq. Ft.
10 Conhurst Drive, North Haven, CT 06473
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$679,900
10 Conhurst Drive, North Haven, CT 06473
Baths
3,116
Sq. Ft.
0.98
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$11,548
HOA
-
Year Built
1997
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$439,000
3
Bd
1
Baths
1,346
Sq. Ft.
28 North Avenue, North Haven, CT 06473
Brokered By:
Keating Real Estate, LLC
Swipe
0
$439,000
28 North Avenue, North Haven, CT 06473
Baths
1,346
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$326
Taxes
$5,982
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$839,900
4
Bd
3
Baths
3,842
Sq. Ft.
42 Ridgewood Terrace, North Haven, CT 06473
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$839,900
42 Ridgewood Terrace, North Haven, CT 06473
Baths
3,842
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$219
Taxes
$15,374
HOA
-
Year Built
2012
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$300,000
3
Bd
1
Baths
1,028
Sq. Ft.
27 Wilson Avenue, North Haven, CT 06473
Brokered By:
Total Realty Services LLC
Swipe
0
$300,000
27 Wilson Avenue, North Haven, CT 06473
Baths
1,028
Sq. Ft.
0.64
Acres
$/Sq. Ft.
$292
Taxes
$6,290
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days