Map
Showing 1 to 10 of 29 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0250096 seconds)
‹
›
$665,000
4
Bd
2
Baths
2,810
Sq. Ft.
152 State Route 37 , New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$665,000
152 State Route 37 , New Fairfield, CT 06812
Baths
2,810
Sq. Ft.
2.30
Acres
$/Sq. Ft.
$237
Taxes
$10,653
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,395,000
3
Bd
2
Baths
1,747
Sq. Ft.
89 Wood Creek Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$1,395,000
89 Wood Creek Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
1,747
Sq. Ft.
14.42
Acres
$/Sq. Ft.
$799
Taxes
$16,006
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$334,000
1
Bd
1
Baths
1,590
Sq. Ft.
29 Heron View Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$334,000
29 Heron View Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
1,590
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$210
Taxes
$6,152
HOA
$400
Year Built
2015
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,745,000
4
Bd
3
Baths
3,020
Sq. Ft.
45 Lake Drive, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Redfin Corporation
Swipe
0
Virtual
$1,745,000
45 Lake Drive, New Fairfield, CT 06812
Baths
3,020
Sq. Ft.
0.28
Acres
$/Sq. Ft.
$578
Taxes
$28,526
HOA
$250
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$649,000
3
Bd
1
Baths
2,944
Sq. Ft.
153 Ball Pond Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$649,000
153 Ball Pond Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
2,944
Sq. Ft.
1.24
Acres
$/Sq. Ft.
$220
Taxes
$9,718
HOA
-
Year Built
1880
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,189,000
2
Bd
1
Baths
1,120
Sq. Ft.
14 Bogus Hill Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,189,000
14 Bogus Hill Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
1,120
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$1,062
Taxes
$10,679
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$525,000
3
Bd
3
Baths
1,850
Sq. Ft.
14 Rocky Hill Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$525,000
14 Rocky Hill Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
1,850
Sq. Ft.
1.20
Acres
$/Sq. Ft.
$284
Taxes
$7,159
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,295,000
4
Bd
3
Baths
3,308
Sq. Ft.
145 Pine Hill Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,295,000
145 Pine Hill Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
3,308
Sq. Ft.
4.57
Acres
$/Sq. Ft.
$391
Taxes
$9,855
HOA
-
Year Built
1964
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$265,000
1
Bd
1
Baths
778
Sq. Ft.
14 Bantam Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$265,000
14 Bantam Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
778
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$341
Taxes
$3,073
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$1,780,000
3
Bd
3
Baths
2,645
Sq. Ft.
83 Wood Creek Road, New Fairfield, CT 06812
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,780,000
83 Wood Creek Road, New Fairfield, CT 06812
Baths
2,645
Sq. Ft.
0.65
Acres
$/Sq. Ft.
$673
Taxes
$17,436
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days