Map
Showing 1 to 10 of 56 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0373056 seconds)
‹
›
$4,950,000
5
Bd
5
Baths
6,823
Sq. Ft.
537 Oenoke Ridge, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$4,950,000
537 Oenoke Ridge, New Canaan, CT 06840
Baths
6,823
Sq. Ft.
4.56
Acres
$/Sq. Ft.
$725
Taxes
$53,323
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Hours
›
$5,995,000
5
Bd
5
Baths
6,588
Sq. Ft.
211 Oenoke Ridge, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$5,995,000
211 Oenoke Ridge, New Canaan, CT 06840
Baths
6,588
Sq. Ft.
1.03
Acres
$/Sq. Ft.
$910
Taxes
$50,232
HOA
-
Year Built
2018
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Hours
›
$4,995,000
6
Bd
8
Baths
9,369
Sq. Ft.
114 Adams Lane, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$4,995,000
114 Adams Lane, New Canaan, CT 06840
Single Family
6
Beds
8
Baths
9,369
Sq. Ft.
2.29
Acres
$/Sq. Ft.
$533
Taxes
$35,634
HOA
-
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Hours
›
$3,150,000
4
Bd
4
Baths
5,185
Sq. Ft.
19 Richards Lane, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$3,150,000
19 Richards Lane, New Canaan, CT 06840
Baths
5,185
Sq. Ft.
1.34
Acres
$/Sq. Ft.
$608
Taxes
$23,155
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,849,000
4
Bd
2
Baths
3,224
Sq. Ft.
463 White Oak Shade Road, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$1,849,000
463 White Oak Shade Road, New Canaan, CT 06840
Baths
3,224
Sq. Ft.
2.41
Acres
$/Sq. Ft.
$574
Taxes
$18,443
HOA
-
Year Built
2000
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
24 Hours
›
$2,795,000
5
Bd
3
Baths
5,532
Sq. Ft.
171 Proprietors Crossing, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,795,000
171 Proprietors Crossing, New Canaan, CT 06840
Baths
5,532
Sq. Ft.
4.41
Acres
$/Sq. Ft.
$505
Taxes
$17,381
HOA
-
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$3,000,000
4
Bd
4
Baths
5,858
Sq. Ft.
322 Main Street, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$3,000,000
322 Main Street, New Canaan, CT 06840
Baths
5,858
Sq. Ft.
0.43
Acres
$/Sq. Ft.
$512
Taxes
$24,431
HOA
-
Year Built
1911
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$2,695,000
6
Bd
4
Baths
4,158
Sq. Ft.
176 Carter Street, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$2,695,000
176 Carter Street, New Canaan, CT 06840
Single Family
6
Beds
4
Baths
4,158
Sq. Ft.
1.74
Acres
$/Sq. Ft.
$648
Taxes
$19,117
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$699,000
2
Bd
2
Baths
1,079
Sq. Ft.
125 Heritage Hill Road #A, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$699,000
125 Heritage Hill Road #A, New Canaan, CT 06840
Baths
1,079
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$648
Taxes
$4,739
HOA
$742
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$975,000
3
Bd
2
Baths
2,083
Sq. Ft.
253 New Norwalk Road #5, New Canaan, CT 06840
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$975,000
253 New Norwalk Road #5, New Canaan, CT 06840
Baths
2,083
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$468
Taxes
$7,851
HOA
$525
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days