Map
Showing 1 to 10 of 36 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0298852 seconds)
‹
›
$539,900
2
Bd
1
Baths
1,437
Sq. Ft.
286 Moose Hill Road, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Carbutti & Co., Realtors
Swipe
0
$539,900
286 Moose Hill Road, Monroe, CT 06468
Baths
1,437
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$376
Taxes
$7,927
HOA
-
Year Built
1955
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$800,000
4
Bd
3
Baths
3,458
Sq. Ft.
78 Benedict Road, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Higgins Group Real Estate
Swipe
0
$800,000
78 Benedict Road, Monroe, CT 06468
Baths
3,458
Sq. Ft.
1.24
Acres
$/Sq. Ft.
$231
Taxes
$12,299
HOA
-
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$800,000
4
Bd
2
Baths
2,206
Sq. Ft.
94 Maryanne Drive, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$800,000
94 Maryanne Drive, Monroe, CT 06468
Baths
2,206
Sq. Ft.
1.01
Acres
$/Sq. Ft.
$363
Taxes
$13,584
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,449,900
5
Bd
4
Baths
5,642
Sq. Ft.
76 Mustang Drive, Monroe, CT 06468
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,449,900
76 Mustang Drive, Monroe, CT 06468
Baths
5,642
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$25,488
HOA
-
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$689,900
3
Bd
2
Baths
2,881
Sq. Ft.
3 Stonecroft Way, Monroe, CT 06468
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$689,900
3 Stonecroft Way, Monroe, CT 06468
Baths
2,881
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$11,955
HOA
$325
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$449,888
1
Bd
1
Baths
1,444
Sq. Ft.
34 Overlook Drive, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$449,888
34 Overlook Drive, Monroe, CT 06468
Baths
1,444
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$312
Taxes
$7,150
HOA
$381
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,025,000
4
Bd
2
Baths
4,015
Sq. Ft.
49 Georges Lane, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,025,000
49 Georges Lane, Monroe, CT 06468
Baths
4,015
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$255
Taxes
$15,564
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$425,000
1
Bd
1
Baths
1,444
Sq. Ft.
6 Rosewood Circle, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$425,000
6 Rosewood Circle, Monroe, CT 06468
Baths
1,444
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$7,417
HOA
$384
Year Built
1990
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$738,000
3
Bd
2
Baths
2,354
Sq. Ft.
74 Hillside Lane, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$738,000
74 Hillside Lane, Monroe, CT 06468
Baths
2,354
Sq. Ft.
0.74
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$12,265
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$975,000
4
Bd
2
Baths
3,062
Sq. Ft.
332 Hattertown Road, Monroe, CT 06468
Brokered By:
Robert C White & Company LLC
Swipe
0
$975,000
332 Hattertown Road, Monroe, CT 06468
Baths
3,062
Sq. Ft.
2.09
Acres
$/Sq. Ft.
$318
Taxes
$15,373
HOA
-
Year Built
1998
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days