Map
Showing 1 to 10 of 102 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0461135 seconds)
‹
›
$724,999
3
Bd
3
Baths
2,462
Sq. Ft.
20 Twin Oaks Terrace, Milford, CT 06460
Brokered By:
Award Prop., Alexander Ward
Swipe
0
Virtual
$724,999
20 Twin Oaks Terrace, Milford, CT 06460
Baths
2,462
Sq. Ft.
0.36
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$8,927
HOA
-
Year Built
2018
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Hours
›
$590,900
4
Bd
2
Baths
1,614
Sq. Ft.
216 Anderson Avenue, Milford, CT 06460
Brokered By:
Stacy Blake Realty LLC
Swipe
0
Virtual
$590,900
216 Anderson Avenue, Milford, CT 06460
Baths
1,614
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$366
Taxes
$7,622
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Hours
›
$1,100,000
3
Bd
3
Baths
2,555
Sq. Ft.
77 Merwin Avenue #A, Milford, CT 06460
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,100,000
77 Merwin Avenue #A, Milford, CT 06460
Baths
2,555
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$431
Taxes
$14,658
HOA
$250
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Hours
›
$450,000
3
Bd
2
Baths
1,890
Sq. Ft.
46 Barton Road, Milford, CT 06460
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$450,000
46 Barton Road, Milford, CT 06460
Baths
1,890
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$238
Taxes
$9,560
HOA
-
Year Built
1964
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Hours
›
$2,600,000
7
Bd
7
Baths
4,428
Sq. Ft.
9 Stowe Avenue, Milford, CT 06460
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,600,000
9 Stowe Avenue, Milford, CT 06460
Single Family
7
Beds
7
Baths
4,428
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$587
Taxes
$24,258
HOA
-
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Hours
›
$799,000
4
Bd
1
Baths
2,281
Sq. Ft.
171 Third Avenue, Milford, CT 06460
Brokered By:
Brown Harris Stevens
Swipe
0
$799,000
171 Third Avenue, Milford, CT 06460
Baths
2,281
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$350
Taxes
$11,527
HOA
$106
Year Built
1921
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
13 Hours
›
$294,900
1
Bd
1
Baths
755
Sq. Ft.
549 Swanson Crescent, Milford, CT 06461
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$294,900
549 Swanson Crescent, Milford, CT 06461
Baths
755
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$391
Taxes
$3,129
HOA
$25
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$395,000
2
Bd
1
Baths
1,120
Sq. Ft.
43 Shea Avenue, Milford, CT 06460
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$395,000
43 Shea Avenue, Milford, CT 06460
Baths
1,120
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$353
Taxes
$4,326
HOA
$505
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$599,900
4
Bd
2
Baths
1,800
Sq. Ft.
1 Mayflower Court, Milford, CT 06460
Brokered By:
Eagle Eye Realty PLLC
Swipe
0
Virtual
$599,900
1 Mayflower Court, Milford, CT 06460
Baths
1,800
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$333
Taxes
$7,223
HOA
-
Year Built
1942
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,100,000
6
Bd
3
Baths
3,800
Sq. Ft.
140 Platt Lane, Milford, CT 06460
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,100,000
140 Platt Lane, Milford, CT 06460
Single Family
6
Beds
3
Baths
3,800
Sq. Ft.
0.89
Acres
$/Sq. Ft.
$289
Taxes
$15,128
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days