Map
Showing 1 to 10 of 19 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0252945 seconds)
‹
›
$529,900
2
Bd
2
Baths
1,962
Sq. Ft.
80 Anawan Avenue, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
ERA Insite Realty Services
Swipe
0
$529,900
80 Anawan Avenue, Middlebury, CT 06762
Baths
1,962
Sq. Ft.
0.88
Acres
$/Sq. Ft.
$270
Taxes
$8,286
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$2,195,000
3
Bd
2
Baths
3,863
Sq. Ft.
397 White Deer Rock Road, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
Klemm Real Estate Inc
Swipe
0
Virtual
$2,195,000
397 White Deer Rock Road, Middlebury, CT 06762
Baths
3,863
Sq. Ft.
14.85
Acres
$/Sq. Ft.
$568
Taxes
$15,048
HOA
-
Year Built
2008
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$649,000
5
Bd
2
Baths
2,528
Sq. Ft.
700 Watertown Road, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
Regall Realty, LLC
Swipe
0
$649,000
700 Watertown Road, Middlebury, CT 06762
Baths
2,528
Sq. Ft.
1.25
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$7,486
HOA
-
Year Built
1790
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$519,000
3
Bd
2
Baths
2,500
Sq. Ft.
283 Whittemore Road, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
RE/MAX Heritage
Swipe
0
$519,000
283 Whittemore Road, Middlebury, CT 06762
Baths
2,500
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$208
Taxes
$6,159
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$429,900
3
Bd
1
Baths
1,572
Sq. Ft.
301 Steinmann Avenue, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$429,900
301 Steinmann Avenue, Middlebury, CT 06762
Baths
1,572
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$273
Taxes
$6,426
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Days
›
$699,900
4
Bd
2
Baths
3,162
Sq. Ft.
90 Fenn Road, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$699,900
90 Fenn Road, Middlebury, CT 06762
Baths
3,162
Sq. Ft.
1.67
Acres
$/Sq. Ft.
$221
Taxes
$11,710
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Days
›
$774,900
3
Bd
2
Baths
1,877
Sq. Ft.
20 Hunting Ridge Road, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
Real Estate Two
Swipe
0
$774,900
20 Hunting Ridge Road, Middlebury, CT 06762
Baths
1,877
Sq. Ft.
0.98
Acres
$/Sq. Ft.
$206
Taxes
$999,999,999
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
60 Days
›
$690,000
3
Bd
2
Baths
2,734
Sq. Ft.
70 Pine Hollow Drive, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
Regency Real Estate, LLC
Swipe
0
$690,000
70 Pine Hollow Drive, Middlebury, CT 06762
Baths
2,734
Sq. Ft.
1.22
Acres
$/Sq. Ft.
$252
Taxes
$8,123
HOA
-
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
72 Days
›
$699,990
4
Bd
2
Baths
3,300
Sq. Ft.
321 Artillery Road, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$699,990
321 Artillery Road, Middlebury, CT 06762
Baths
3,300
Sq. Ft.
4.00
Acres
$/Sq. Ft.
$212
Taxes
$10,579
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
80 Days
›
$2,850,000
8
Bd
6
Baths
9,619
Sq. Ft.
775 South Street, Middlebury, CT 06762
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$2,850,000
775 South Street, Middlebury, CT 06762
Single Family
8
Beds
6
Baths
9,619
Sq. Ft.
12.60
Acres
$/Sq. Ft.
$296
Taxes
$34,432
HOA
-
Year Built
1939
Status
Active
FeeKeeper
FK
88 Days