Map
Showing 1 to 10 of 47 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0279051 seconds)
‹
›
$354,900
3
Bd
2
Baths
1,342
Sq. Ft.
102 Wayne Lane, Meriden, CT 06450
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$354,900
102 Wayne Lane, Meriden, CT 06450
Baths
1,342
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$264
Taxes
$6,341
HOA
-
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Hours
›
$303,000
2
Bd
1
Baths
1,496
Sq. Ft.
1103 Metacomet Drive #113, Meriden, CT 06450
Brokered By:
Cavanaugh & Company LLC
Swipe
0
$303,000
1103 Metacomet Drive #113, Meriden, CT 06450
Baths
1,496
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$4,867
HOA
$371
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Hours
›
$475,000
5
Bd
2
Baths
2,794
Sq. Ft.
150 Tulip Drive, Meriden, CT 06450
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$475,000
150 Tulip Drive, Meriden, CT 06450
Baths
2,794
Sq. Ft.
0.77
Acres
$/Sq. Ft.
$170
Taxes
$7,618
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Hours
›
$269,900
3
Bd
1
Baths
1,396
Sq. Ft.
38 Grant Street, Meriden, CT 06450
Brokered By:
Exceptional Real Estate LLC
Swipe
0
$269,900
38 Grant Street, Meriden, CT 06450
Baths
1,396
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$3,768
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$445,000
4
Bd
2
Baths
1,560
Sq. Ft.
19 Smithfield Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Singh Realty
Swipe
0
$445,000
19 Smithfield Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,560
Sq. Ft.
1.48
Acres
$/Sq. Ft.
$285
Taxes
$6,599
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$349,900
2
Bd
1
Baths
1,350
Sq. Ft.
90 Harvard Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$349,900
90 Harvard Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,350
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$5,810
HOA
-
Year Built
1929
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$279,900
3
Bd
1
Baths
1,144
Sq. Ft.
78 Hillcrest Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Dave Jones Realty, LLC
Swipe
0
$279,900
78 Hillcrest Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,144
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$5,305
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$425,000
3
Bd
2
Baths
2,183
Sq. Ft.
960 Thorpe Avenue, Meriden, CT 06450
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$425,000
960 Thorpe Avenue, Meriden, CT 06450
Baths
2,183
Sq. Ft.
1.91
Acres
$/Sq. Ft.
$195
Taxes
$9,148
HOA
-
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$279,999
3
Bd
2
Baths
1,122
Sq. Ft.
8 Tulip Drive, Meriden, CT 06450
Brokered By:
Maier Real Estate
Swipe
0
$279,999
8 Tulip Drive, Meriden, CT 06450
Baths
1,122
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$250
Taxes
$6,378
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$299,900
2
Bd
1
Baths
932
Sq. Ft.
88 Avery Avenue, Meriden, CT 06450
Brokered By:
Purtell Realty LLC
Swipe
0
Virtual
$299,900
88 Avery Avenue, Meriden, CT 06450
Baths
932
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$322
Taxes
$4,843
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days