Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0226262 seconds)
‹
›
$7,250,000
5
Bd
4
Baths
4,544
Sq. Ft.
41 Joshua Lane, Lyme, CT 06371
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$7,250,000
41 Joshua Lane, Lyme, CT 06371
Baths
4,544
Sq. Ft.
9.41
Acres
$/Sq. Ft.
$1,596
Taxes
$27,237
HOA
$67
Year Built
1750
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$5,795,000
4
Bd
4
Baths
5,459
Sq. Ft.
77 Joshua Lane, Lyme, CT 06371
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$5,795,000
77 Joshua Lane, Lyme, CT 06371
Baths
5,459
Sq. Ft.
5.00
Acres
$/Sq. Ft.
$1,062
Taxes
$26,815
HOA
$75
Year Built
2009
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$3,900,000
3
Bd
2
Baths
2,829
Sq. Ft.
213 Beaver Brook Road, Lyme, CT 06371
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$3,900,000
213 Beaver Brook Road, Lyme, CT 06371
Baths
2,829
Sq. Ft.
47.05
Acres
$/Sq. Ft.
$1,379
Taxes
$15,314
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
Sign In
3
Beds
3
Baths
4,711
Sq. Ft.
22.92
Acres
12375483
ID
$2,995,000
Lyme, CT 06371
Baths
4,711
Sq. Ft.
22.92
Acres
$/Sq. Ft.
$636
Taxes
$12,155
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
‹
›
$539,900
4
Bd
3
Baths
2,238
Sq. Ft.
110 Town Woods Road, Lyme, CT 06371
Brokered By:
Wayne Realty
Swipe
0
$539,900
110 Town Woods Road, Lyme, CT 06371
Baths
2,238
Sq. Ft.
1.20
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$3,222
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
40 Days
›
$1,295,000
5
Bd
4
Baths
4,636
Sq. Ft.
45 Clark Road, Lyme, CT 06371
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$1,295,000
45 Clark Road, Lyme, CT 06371
Baths
4,636
Sq. Ft.
2.55
Acres
$/Sq. Ft.
$279
Taxes
$3,454
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
50 Days
›
$10,000,000
5
Bd
4
Baths
7,021
Sq. Ft.
153 Ferry Road, Lyme, CT 06439
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$10,000,000
153 Ferry Road, Lyme, CT 06439
Baths
7,021
Sq. Ft.
25.00
Acres
$/Sq. Ft.
$1,424
Taxes
$50,519
HOA
-
Year Built
1917
Status
Active
FeeKeeper
FK
242 Days
›
$3,395,000
5
Bd
4
Baths
4,734
Sq. Ft.
53-1 Selden Road Road, Lyme, CT 06371
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$3,395,000
53-1 Selden Road Road, Lyme, CT 06371
Baths
4,734
Sq. Ft.
9.05
Acres
$/Sq. Ft.
$717
Taxes
$22,972
HOA
-
Year Built
1695
Status
Active
FeeKeeper
FK
325 Days
›
$3,700,000
5
Bd
5
Baths
6,510
Sq. Ft.
44 Ferry Road, Lyme, CT 06371
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$3,700,000
44 Ferry Road, Lyme, CT 06371
Baths
6,510
Sq. Ft.
40.00
Acres
$/Sq. Ft.
$568
Taxes
$17,668
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
2.1 Years