Map
Showing 1 to 10 of 22 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0267676 seconds)
‹
›
$135,000
1
Bd
1
Baths
552
Sq. Ft.
309 Whetstone Mills, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Larrow''s Real Estate
Swipe
0
$135,000
309 Whetstone Mills, Killingly, CT 06241
Baths
552
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$1,211
HOA
$236
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$649,900
3
Bd
2
Baths
1,976
Sq. Ft.
81 Kelly Road, Killingly, CT 06241
Brokered By:
RE/MAX One
Swipe
0
$649,900
81 Kelly Road, Killingly, CT 06241
Baths
1,976
Sq. Ft.
1.98
Acres
$/Sq. Ft.
$329
Taxes
$8,697
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$449,000
3
Bd
1
Baths
912
Sq. Ft.
99 Halls Hill Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
$449,000
99 Halls Hill Road, Killingly, CT 06239
Baths
912
Sq. Ft.
2.50
Acres
$/Sq. Ft.
$492
Taxes
$3,826
HOA
-
Year Built
1934
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$285,000
3
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
37 Ruth Street, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$285,000
37 Ruth Street, Killingly, CT 06239
Baths
960
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$297
Taxes
$3,365
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$379,900
2
Bd
1
Baths
1,258
Sq. Ft.
46 Taos Drive, Killingly, CT 06239
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$379,900
46 Taos Drive, Killingly, CT 06239
Baths
1,258
Sq. Ft.
3.96
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$4,434
HOA
-
Year Built
1980
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$454,900
3
Bd
2
Baths
1,710
Sq. Ft.
37 Valley View Drive #14A, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$454,900
37 Valley View Drive #14A, Killingly, CT 06241
Baths
1,710
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$266
Taxes
$5,500
HOA
$190
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$454,900
3
Bd
2
Baths
1,710
Sq. Ft.
39 Valley View Drive #14B, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$454,900
39 Valley View Drive #14B, Killingly, CT 06241
Baths
1,710
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$266
Taxes
$5,500
HOA
$190
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$589,000
3
Bd
2
Baths
2,404
Sq. Ft.
161 Burlingame Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$589,000
161 Burlingame Road, Killingly, CT 06239
Baths
2,404
Sq. Ft.
1.38
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$5,353
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$390,000
4
Bd
3
Baths
2,016
Sq. Ft.
107 Broad Street, Killingly, CT 06241
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$390,000
107 Broad Street, Killingly, CT 06241
Baths
2,016
Sq. Ft.
0.33
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$5,842
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$215,000
3
Bd
1
Baths
1,446
Sq. Ft.
85 Wauregan Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Aspen Realty Group
Swipe
0
$215,000
85 Wauregan Road, Killingly, CT 06239
Baths
1,446
Sq. Ft.
1.31
Acres
$/Sq. Ft.
$149
Taxes
$3,285
HOA
-
Year Built
1903
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days