Map
Showing 1 to 10 of 12 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0214496 seconds)
‹
›
$549,900
3
Bd
1
Baths
2,128
Sq. Ft.
355 Old Slocum Road, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Lamacchia Realty
Swipe
0
$549,900
355 Old Slocum Road, Hebron, CT 06248
Baths
2,128
Sq. Ft.
1.04
Acres
$/Sq. Ft.
$258
Taxes
$8,177
HOA
-
Year Built
1994
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$490,000
3
Bd
2
Baths
1,728
Sq. Ft.
185 Burnt Hill Road, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$490,000
185 Burnt Hill Road, Hebron, CT 06248
Baths
1,728
Sq. Ft.
9.96
Acres
$/Sq. Ft.
$284
Taxes
$7,844
HOA
-
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$299,900
2
Bd
1
Baths
696
Sq. Ft.
37 Ames Road, Hebron, CT 06231
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$299,900
37 Ames Road, Hebron, CT 06231
Baths
696
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$431
Taxes
$3,779
HOA
$3
Year Built
1966
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$459,900
3
Bd
2
Baths
3,046
Sq. Ft.
598 East Street, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$459,900
598 East Street, Hebron, CT 06248
Baths
3,046
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$151
Taxes
$8,319
HOA
-
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$429,900
3
Bd
1
Baths
1,176
Sq. Ft.
226 Old Colchester Road, Hebron, CT 06231
Brokered By:
Rockoff Realty
Swipe
0
$429,900
226 Old Colchester Road, Hebron, CT 06231
Baths
1,176
Sq. Ft.
1.17
Acres
$/Sq. Ft.
$366
Taxes
$5,616
HOA
-
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$220,000
2
Bd
1
Baths
1,116
Sq. Ft.
80 Wellswood Road #26, Hebron, CT 06231
Brokered By:
Our Home Realty Advisors
Swipe
0
$220,000
80 Wellswood Road #26, Hebron, CT 06231
Baths
1,116
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$197
Taxes
$2,894
HOA
$350
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$589,900
3
Bd
2
Baths
2,776
Sq. Ft.
107 Country Lane, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$589,900
107 Country Lane, Hebron, CT 06248
Baths
2,776
Sq. Ft.
1.13
Acres
$/Sq. Ft.
$213
Taxes
$10,426
HOA
-
Year Built
1998
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$599,000
2
Bd
2
Baths
2,892
Sq. Ft.
355 Wall Street, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$599,000
355 Wall Street, Hebron, CT 06248
Baths
2,892
Sq. Ft.
3.80
Acres
$/Sq. Ft.
$207
Taxes
$9,088
HOA
-
Year Built
1750
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Days
›
$1,200,000
6
Bd
4
Baths
5,982
Sq. Ft.
124 Joel Drive, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Redfin Corporation
Swipe
0
Virtual
$1,200,000
124 Joel Drive, Hebron, CT 06248
Single Family
6
Beds
4
Baths
5,982
Sq. Ft.
3.90
Acres
$/Sq. Ft.
$201
Taxes
$22,181
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Days
›
$549,999
3
Bd
2
Baths
1,952
Sq. Ft.
869 East Street, Hebron, CT 06248
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$549,999
869 East Street, Hebron, CT 06248
Baths
1,952
Sq. Ft.
1.65
Acres
$/Sq. Ft.
$282
Taxes
$2,435
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
122 Days