Map
Showing 1 to 10 of 44 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0354352 seconds)
Private Listing
Sign-In to View!
Join
Sign In
2
Beds
1
Baths
1,202
Sq. Ft.
0.13
Acres
12425308
ID
$325,000
Hartford, CT 06106
Baths
1,202
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$270
Taxes
$3,314
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
‹
›
$279,777
4
Bd
1
Baths
1,700
Sq. Ft.
57 Burnham Street, Hartford, CT 06112
Brokered By:
Best Real Estate Agents
Swipe
0
$279,777
57 Burnham Street, Hartford, CT 06112
Baths
1,700
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$165
Taxes
$4,227
HOA
-
Year Built
1900
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$174,999
2
Bd
1
Baths
1,275
Sq. Ft.
168 Bonner Street, Hartford, CT 06106
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$174,999
168 Bonner Street, Hartford, CT 06106
Baths
1,275
Sq. Ft.
0.03
Acres
$/Sq. Ft.
$137
Taxes
$1,563
HOA
-
Year Built
1944
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
Sign In
2
Beds
2
Baths
1,489
Sq. Ft.
-
Acres
12421250
ID
$129,900
Hartford, CT 06105
Baths
1,489
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$87
Taxes
$4,302
HOA
$400
Year Built
1875
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
‹
›
$320,000
3
Bd
1
Baths
1,260
Sq. Ft.
120 Chatham Street, Hartford, CT 06112
Brokered By:
Irving Group Realty
Swipe
0
$320,000
120 Chatham Street, Hartford, CT 06112
Baths
1,260
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$254
Taxes
$4,979
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$95,000
1
Bd
1
Baths
600
Sq. Ft.
16-20 Townley Street #D2, Hartford, CT 06105
Brokered By:
S Young Realty & Associates LL
Swipe
0
$95,000
16-20 Townley Street #D2, Hartford, CT 06105
Baths
600
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$986
HOA
$301
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$267,000
3
Bd
2
Baths
1,746
Sq. Ft.
26 W. Euclid Street, Hartford, CT 06112
Brokered By:
Cornerstone Homes Plus, Inc.
Swipe
0
$267,000
26 W. Euclid Street, Hartford, CT 06112
Baths
1,746
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$153
Taxes
$3,618
HOA
-
Year Built
1916
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$199,000
1
Bd
1
Baths
894
Sq. Ft.
1 Gold Street #4A, Hartford, CT 06103
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$199,000
1 Gold Street #4A, Hartford, CT 06103
Baths
894
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$223
Taxes
$2,792
HOA
$1,076
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$124,900
2
Bd
1
Baths
835
Sq. Ft.
16-20 Townley Street #H1, Hartford, CT 06105
Brokered By:
Five Stars Realty
Swipe
0
$124,900
16-20 Townley Street #H1, Hartford, CT 06105
Baths
835
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$150
Taxes
$1,307
HOA
$402
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$138,900
1
Bd
1
Baths
881
Sq. Ft.
71 Imlay Street #71A, Hartford, CT 06105
Brokered By:
Premier Properties of CT
Swipe
0
$138,900
71 Imlay Street #71A, Hartford, CT 06105
Baths
881
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$2,078
HOA
$520
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days