Map
Showing 1 to 10 of 120 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.050224 seconds)
‹
›
$419,000
3
Bd
2
Baths
1,528
Sq. Ft.
1142 Main Street, Hamden, CT 06514
Brokered By:
CW Property Groups, LLC
Swipe
0
$419,000
1142 Main Street, Hamden, CT 06514
Baths
1,528
Sq. Ft.
0.58
Acres
$/Sq. Ft.
$274
Taxes
$12,362
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
13 Hours
›
$299,900
3
Bd
1
Baths
1,404
Sq. Ft.
19 Cumley Street, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Toro Real Estate LLC
Swipe
0
$299,900
19 Cumley Street, Hamden, CT 06514
Baths
1,404
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$10,049
HOA
-
Year Built
1924
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
13 Hours
›
$525,000
4
Bd
2
Baths
2,914
Sq. Ft.
64 Kirk Road, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Houlihan Lawrence WD
Swipe
0
$525,000
64 Kirk Road, Hamden, CT 06514
Baths
2,914
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$180
Taxes
$15,311
HOA
-
Year Built
1987
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
15 Hours
›
$539,900
5
Bd
2
Baths
2,322
Sq. Ft.
12 Bliss Avenue, Hamden, CT 06517
Brokered By:
Manigo Realty Group
Swipe
0
$539,900
12 Bliss Avenue, Hamden, CT 06517
Baths
2,322
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$15,285
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$419,900
3
Bd
2
Baths
1,540
Sq. Ft.
895 Hartford Turnpike, Hamden, CT 06517
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
Virtual
$419,900
895 Hartford Turnpike, Hamden, CT 06517
Baths
1,540
Sq. Ft.
0.36
Acres
$/Sq. Ft.
$273
Taxes
$11,320
HOA
-
Year Built
1948
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$539,900
3
Bd
2
Baths
2,206
Sq. Ft.
224 Putnam Avenue, Hamden, CT 06517
Brokered By:
Salzillo Realty Company
Swipe
0
$539,900
224 Putnam Avenue, Hamden, CT 06517
Baths
2,206
Sq. Ft.
0.90
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$14,348
HOA
-
Year Built
1914
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$449,999
3
Bd
2
Baths
2,628
Sq. Ft.
800 Gaylord Mountain Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$449,999
800 Gaylord Mountain Road, Hamden, CT 06518
Baths
2,628
Sq. Ft.
2.83
Acres
$/Sq. Ft.
$171
Taxes
$14,414
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$360,000
3
Bd
2
Baths
1,380
Sq. Ft.
39 Westview Street, Hamden, CT 06514
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$360,000
39 Westview Street, Hamden, CT 06514
Baths
1,380
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$261
Taxes
$7,783
HOA
-
Year Built
1945
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$329,900
3
Bd
2
Baths
1,111
Sq. Ft.
41 Barrett Street, Hamden, CT 06517
Brokered By:
Press/Cuozzo Realtors
Swipe
0
$329,900
41 Barrett Street, Hamden, CT 06517
Baths
1,111
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$297
Taxes
$7,601
HOA
-
Year Built
1900
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$519,900
3
Bd
2
Baths
2,160
Sq. Ft.
1044 Dunbar Hill Road, Hamden, CT 06514
Brokered By:
RE/MAX Alliance
Swipe
0
$519,900
1044 Dunbar Hill Road, Hamden, CT 06514
Baths
2,160
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$10,853
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days