Map
Showing 1 to 10 of 61 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.036673 seconds)
‹
›
$3,750,000
5
Bd
5
Baths
5,185
Sq. Ft.
28 Walden Hill Road, Guilford, CT 06437
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$3,750,000
28 Walden Hill Road, Guilford, CT 06437
Baths
5,185
Sq. Ft.
1.96
Acres
$/Sq. Ft.
$723
Taxes
$29,112
HOA
$140
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Hours
›
$995,000
4
Bd
4
Baths
6,221
Sq. Ft.
5 Woods Way, Guilford, CT 06437
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$995,000
5 Woods Way, Guilford, CT 06437
Baths
6,221
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$160
Taxes
$23,816
HOA
$600
Year Built
2017
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,700,000
4
Bd
3
Baths
5,906
Sq. Ft.
3 Woods Way, Guilford, CT 06437
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,700,000
3 Woods Way, Guilford, CT 06437
Baths
5,906
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$288
Taxes
$33,147
HOA
$600
Year Built
2017
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$639,900
4
Bd
2
Baths
2,108
Sq. Ft.
112 Barnshed Lane, Guilford, CT 06437
Brokered By:
Santana Realty Group LLC
Swipe
0
$639,900
112 Barnshed Lane, Guilford, CT 06437
Baths
2,108
Sq. Ft.
1.38
Acres
$/Sq. Ft.
$304
Taxes
$9,246
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,375,000
4
Bd
3
Baths
5,267
Sq. Ft.
625 State Street, Guilford, CT 06437
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,375,000
625 State Street, Guilford, CT 06437
Baths
5,267
Sq. Ft.
2.75
Acres
$/Sq. Ft.
$261
Taxes
$19,630
HOA
-
Year Built
1974
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,200,000
2
Bd
2
Baths
1,400
Sq. Ft.
698 Mulberry Point Road, Guilford, CT 06437
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,200,000
698 Mulberry Point Road, Guilford, CT 06437
Baths
1,400
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$857
Taxes
$14,185
HOA
$17
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$799,000
4
Bd
2
Baths
1,505
Sq. Ft.
48 Lakeside Drive, Guilford, CT 06437
Brokered By:
Citi Atlas Real Estate Co LLC
Swipe
0
$799,000
48 Lakeside Drive, Guilford, CT 06437
Baths
1,505
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$531
Taxes
$6,703
HOA
$19
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$779,000
1
Bd
2
Baths
1,672
Sq. Ft.
446 Whitfield Street #C, Guilford, CT 06437
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$779,000
446 Whitfield Street #C, Guilford, CT 06437
Baths
1,672
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$466
Taxes
$7,487
HOA
$440
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$640,000
4
Bd
2
Baths
2,460
Sq. Ft.
200 Whitethorn Drive, Guilford, CT 06437
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$640,000
200 Whitethorn Drive, Guilford, CT 06437
Baths
2,460
Sq. Ft.
0.97
Acres
$/Sq. Ft.
$260
Taxes
$8,421
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,450,000
4
Bd
2
Baths
3,166
Sq. Ft.
9 Sunset Ridge Drive, Guilford, CT 06437
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,450,000
9 Sunset Ridge Drive, Guilford, CT 06437
Baths
3,166
Sq. Ft.
0.93
Acres
$/Sq. Ft.
$458
Taxes
$17,230
HOA
-
Year Built
2015
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days