Map
Showing 1 to 10 of 55 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0349392 seconds)
‹
›
$2,800,000
5
Bd
3
Baths
3,576
Sq. Ft.
55 Stag Lane, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$2,800,000
55 Stag Lane, Greenwich, CT 06831
Baths
3,576
Sq. Ft.
4.43
Acres
$/Sq. Ft.
$783
Taxes
$15,800
HOA
-
Year Built
1960
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
34 Minutes
›
$1,995,000
3
Bd
2
Baths
4,486
Sq. Ft.
24 Hardscrabble Road, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$1,995,000
24 Hardscrabble Road, Greenwich, CT 06831
Baths
4,486
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$445
Taxes
$8,671
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Hours
›
$475,000
1
Bd
1
Baths
646
Sq. Ft.
351 Pemberwick Road #818, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$475,000
351 Pemberwick Road #818, Greenwich, CT 06831
Baths
646
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$735
Taxes
$3,049
HOA
$341
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Hours
›
$1,125,000
2
Bd
2
Baths
1,830
Sq. Ft.
500 River Road #3, Greenwich, CT 06807
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,125,000
500 River Road #3, Greenwich, CT 06807
Baths
1,830
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$615
Taxes
$5,647
HOA
$400
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$949,000
3
Bd
2
Baths
1,627
Sq. Ft.
128 Putnam Park, Greenwich, CT 06830
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$949,000
128 Putnam Park, Greenwich, CT 06830
Baths
1,627
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$583
Taxes
-
HOA
$1,594
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,575,000
2
Bd
2
Baths
1,573
Sq. Ft.
115 River Road #APT 3, Greenwich, CT 06807
Brokered By:
Sotheby''s International Realty
Swipe
0
Virtual
$1,575,000
115 River Road #APT 3, Greenwich, CT 06807
Baths
1,573
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$1,001
Taxes
$6,036
HOA
$700
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,050,000
4
Bd
2
Baths
1,954
Sq. Ft.
50 Valleywood Road, Greenwich, CT 06807
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$1,050,000
50 Valleywood Road, Greenwich, CT 06807
Baths
1,954
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$537
Taxes
$8,238
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$14,890,000
5
Bd
5
Baths
6,069
Sq. Ft.
4 Little Cove Lane, Greenwich, CT 06870
Brokered By:
Corcoran Centric Realty
Swipe
0
Virtual
$14,890,000
4 Little Cove Lane, Greenwich, CT 06870
Baths
6,069
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$2,453
Taxes
$48,124
HOA
-
Year Built
2023
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$2,995,000
3
Bd
3
Baths
3,218
Sq. Ft.
1 Old Church Road #6, Greenwich, CT 06830
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$2,995,000
1 Old Church Road #6, Greenwich, CT 06830
Baths
3,218
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$931
Taxes
$18,206
HOA
$1,253
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$3,375,000
5
Bd
3
Baths
5,213
Sq. Ft.
12 Ricki Beth Lane, Greenwich, CT 06870
Brokered By:
Corcoran Centric Realty
Swipe
0
$3,375,000
12 Ricki Beth Lane, Greenwich, CT 06870
Baths
5,213
Sq. Ft.
1.11
Acres
$/Sq. Ft.
$647
Taxes
$17,104
HOA
$100
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days