Map
Showing 1 to 10 of 22 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0270321 seconds)
‹
›
$595,000
3
Bd
2
Baths
2,089
Sq. Ft.
7 Strawberry Fields Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$595,000
7 Strawberry Fields Road, Granby, CT 06035
Baths
2,089
Sq. Ft.
1.15
Acres
$/Sq. Ft.
$285
Taxes
$9,524
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$305,000
2
Bd
2
Baths
1,373
Sq. Ft.
4 Fairmount Lane, Granby, CT 06035
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
$305,000
4 Fairmount Lane, Granby, CT 06035
Baths
1,373
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$222
Taxes
$5,094
HOA
$601
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$549,900
3
Bd
2
Baths
2,245
Sq. Ft.
21 Greenwood Road, Granby, CT 06060
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$549,900
21 Greenwood Road, Granby, CT 06060
Baths
2,245
Sq. Ft.
4.97
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$11,519
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$464,900
3
Bd
2
Baths
1,584
Sq. Ft.
29 Old Simsbury Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
Virtual
$464,900
29 Old Simsbury Road, Granby, CT 06035
Baths
1,584
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$293
Taxes
$8,286
HOA
-
Year Built
2011
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$249,900
3
Bd
2
Baths
1,394
Sq. Ft.
101 Case Street, Granby, CT 06090
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$249,900
101 Case Street, Granby, CT 06090
Baths
1,394
Sq. Ft.
3.76
Acres
$/Sq. Ft.
$179
Taxes
$6,367
HOA
-
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$389,900
3
Bd
2
Baths
2,449
Sq. Ft.
48 Wells Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$389,900
48 Wells Road, Granby, CT 06035
Baths
2,449
Sq. Ft.
1.37
Acres
$/Sq. Ft.
$159
Taxes
$7,227
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$599,900
4
Bd
2
Baths
2,769
Sq. Ft.
9 Candlewood Lane, Granby, CT 06035
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$599,900
9 Candlewood Lane, Granby, CT 06035
Baths
2,769
Sq. Ft.
0.55
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$8,882
HOA
$5
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$1,175,000
5
Bd
3
Baths
4,388
Sq. Ft.
15 Old Orchard Road, Granby, CT 06090
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$1,175,000
15 Old Orchard Road, Granby, CT 06090
Baths
4,388
Sq. Ft.
4.67
Acres
$/Sq. Ft.
$268
Taxes
$19,416
HOA
$125
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$429,900
3
Bd
2
Baths
1,671
Sq. Ft.
36 Fern Hollow Drive, Granby, CT 06035
Brokered By:
Exceptional Real Estate LLC
Swipe
0
$429,900
36 Fern Hollow Drive, Granby, CT 06035
Baths
1,671
Sq. Ft.
0.84
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$6,741
HOA
-
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$789,900
4
Bd
2
Baths
4,222
Sq. Ft.
199 Barn Door Hills Road, Granby, CT 06035
Brokered By:
CENTURY 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$789,900
199 Barn Door Hills Road, Granby, CT 06035
Baths
4,222
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$187
Taxes
$14,761
HOA
-
Year Built
1825
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days