Map
Showing 1 to 10 of 35 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0312271 seconds)
‹
›
$925,000
3
Bd
3
Baths
2,711
Sq. Ft.
15 Tryon Farm Road, Glastonbury, CT 06073
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$925,000
15 Tryon Farm Road, Glastonbury, CT 06073
Baths
2,711
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$341
Taxes
$20,338
HOA
$350
Year Built
2015
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Hours
›
$479,000
3
Bd
2
Baths
1,870
Sq. Ft.
866 Hopewell Road, Glastonbury, CT 06073
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$479,000
866 Hopewell Road, Glastonbury, CT 06073
Baths
1,870
Sq. Ft.
0.85
Acres
$/Sq. Ft.
$256
Taxes
$7,679
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$614,900
4
Bd
2
Baths
2,282
Sq. Ft.
518 Wickham Road, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$614,900
518 Wickham Road, Glastonbury, CT 06033
Baths
2,282
Sq. Ft.
2.97
Acres
$/Sq. Ft.
$269
Taxes
$9,104
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$400,000
3
Bd
2
Baths
1,578
Sq. Ft.
80 Cedar Ridge Drive, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
Property Works New England
Swipe
0
$400,000
80 Cedar Ridge Drive, Glastonbury, CT 06033
Baths
1,578
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$253
Taxes
$8,903
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,500,000
4
Bd
3
Baths
5,154
Sq. Ft.
246 Country Lane, Glastonbury, CT 06073
Brokered By:
New England Prestige Realty
Swipe
0
$1,500,000
246 Country Lane, Glastonbury, CT 06073
Baths
5,154
Sq. Ft.
1.34
Acres
$/Sq. Ft.
$291
Taxes
$23,858
HOA
-
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,125,000
4
Bd
3
Baths
4,270
Sq. Ft.
28 Mockingbird Lane, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,125,000
28 Mockingbird Lane, Glastonbury, CT 06033
Baths
4,270
Sq. Ft.
0.59
Acres
$/Sq. Ft.
$263
Taxes
$18,204
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$649,900
4
Bd
2
Baths
2,551
Sq. Ft.
44 Old Musket Road, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$649,900
44 Old Musket Road, Glastonbury, CT 06033
Baths
2,551
Sq. Ft.
0.71
Acres
$/Sq. Ft.
$255
Taxes
$11,556
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$690,000
4
Bd
3
Baths
2,833
Sq. Ft.
103 Cider Mill Road, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
Keller Williams Realty Prtnrs.
Swipe
0
$690,000
103 Cider Mill Road, Glastonbury, CT 06033
Baths
2,833
Sq. Ft.
1.10
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$10,670
HOA
-
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$565,000
4
Bd
2
Baths
3,102
Sq. Ft.
182 Great Swamp Road, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$565,000
182 Great Swamp Road, Glastonbury, CT 06033
Baths
3,102
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$182
Taxes
$9,380
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$724,900
4
Bd
3
Baths
2,376
Sq. Ft.
151 Neipsic Road, Glastonbury, CT 06033
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s International Realty
Swipe
0
$724,900
151 Neipsic Road, Glastonbury, CT 06033
Baths
2,376
Sq. Ft.
1.05
Acres
$/Sq. Ft.
$305
Taxes
$10,144
HOA
-
Year Built
1803
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days