Map
Showing 1 to 10 of 91 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0498534 seconds)
‹
›
$2,050,000
5
Bd
3
Baths
2,509
Sq. Ft.
79 Fairfield Place, Fairfield, CT 06824
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$2,050,000
79 Fairfield Place, Fairfield, CT 06824
Baths
2,509
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$817
Taxes
$13,138
HOA
-
Year Built
1941
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$999,900
2
Bd
1
Baths
728
Sq. Ft.
231 Veres Street, Fairfield, CT 06824
Brokered By:
Preston Gray Real Estate
Swipe
0
$999,900
231 Veres Street, Fairfield, CT 06824
Baths
728
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$1,373
Taxes
$11,332
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$949,000
3
Bd
1
Baths
1,684
Sq. Ft.
54 Elm Street, Fairfield, CT 06824
Brokered By:
YellowBrick Real Estate LLC
Swipe
0
$949,000
54 Elm Street, Fairfield, CT 06824
Baths
1,684
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$564
Taxes
$11,675
HOA
-
Year Built
1950
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,885,000
3
Bd
3
Baths
2,994
Sq. Ft.
491 Westway Road, Fairfield, CT 06890
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,885,000
491 Westway Road, Fairfield, CT 06890
Baths
2,994
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$630
Taxes
$19,106
HOA
$640
Year Built
2019
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$800,000
5
Bd
2
Baths
3,528
Sq. Ft.
20 Lynnbrook Road, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
Higgins Group Real Estate
Swipe
0
$800,000
20 Lynnbrook Road, Fairfield, CT 06825
Baths
3,528
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$227
Taxes
$12,391
HOA
-
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,550,000
4
Bd
2
Baths
2,456
Sq. Ft.
324 Jennie Lane, Fairfield, CT 06824
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,550,000
324 Jennie Lane, Fairfield, CT 06824
Baths
2,456
Sq. Ft.
2.10
Acres
$/Sq. Ft.
$631
Taxes
$16,133
HOA
-
Year Built
1968
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$724,900
3
Bd
2
Baths
1,655
Sq. Ft.
23 Benedict Avenue, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$724,900
23 Benedict Avenue, Fairfield, CT 06825
Baths
1,655
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$438
Taxes
$7,705
HOA
-
Year Built
1936
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$775,000
4
Bd
2
Baths
1,593
Sq. Ft.
2698 Easton Turnpike, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
US Asset Realty
Swipe
0
$775,000
2698 Easton Turnpike, Fairfield, CT 06825
Baths
1,593
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$487
Taxes
$8,428
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$925,000
3
Bd
1
Baths
1,906
Sq. Ft.
2465 Mill Plain Road, Fairfield, CT 06824
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$925,000
2465 Mill Plain Road, Fairfield, CT 06824
Baths
1,906
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$485
Taxes
$9,835
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$2,650,000
4
Bd
3
Baths
5,394
Sq. Ft.
3007 Redding Road, Fairfield, CT 06824
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$2,650,000
3007 Redding Road, Fairfield, CT 06824
Baths
5,394
Sq. Ft.
2.04
Acres
$/Sq. Ft.
$491
Taxes
$22,796
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days