Map
Showing 1 to 10 of 34 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0252067 seconds)
‹
›
$225,000
3
Bd
2
Baths
1,384
Sq. Ft.
1121 Tolland Street, East Hartford, CT 06108
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$225,000
1121 Tolland Street, East Hartford, CT 06108
Baths
1,384
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$163
Taxes
$7,062
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Hours
›
$395,000
4
Bd
1
Baths
1,648
Sq. Ft.
49 Whitehall Drive, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$395,000
49 Whitehall Drive, East Hartford, CT 06118
Baths
1,648
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$240
Taxes
$7,646
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Hours
›
$375,000
3
Bd
2
Baths
1,966
Sq. Ft.
53 Phillips Farm Road, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$375,000
53 Phillips Farm Road, East Hartford, CT 06118
Baths
1,966
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$191
Taxes
$8,064
HOA
$435
Year Built
2006
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
24 Hours
›
$104,999
2
Bd
1
Baths
840
Sq. Ft.
4 Apache Road, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$104,999
4 Apache Road, East Hartford, CT 06118
Baths
840
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$125
Taxes
$1,414
HOA
$776
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$289,900
3
Bd
2
Baths
1,875
Sq. Ft.
65 Cavan Road, East Hartford, CT 06118
Virtual
$289,900
65 Cavan Road, East Hartford, CT 06118
Baths
1,875
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$155
Taxes
$6,885
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$399,900
3
Bd
2
Baths
1,232
Sq. Ft.
50 Hilton Drive, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
Beycome of Connecticut
Swipe
0
$399,900
50 Hilton Drive, East Hartford, CT 06118
Baths
1,232
Sq. Ft.
0.40
Acres
$/Sq. Ft.
$325
Taxes
$7,491
HOA
-
Year Built
1966
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$479,000
4
Bd
2
Baths
2,158
Sq. Ft.
173 Brentmoor Road, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$479,000
173 Brentmoor Road, East Hartford, CT 06118
Baths
2,158
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$222
Taxes
$8,132
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$299,900
3
Bd
1
Baths
1,311
Sq. Ft.
441 Forest Street, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
LPT Realty - IConn Team
Swipe
0
$299,900
441 Forest Street, East Hartford, CT 06118
Baths
1,311
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$229
Taxes
$6,059
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$219,900
3
Bd
1
Baths
1,221
Sq. Ft.
77 Brookline Drive, East Hartford, CT 06108
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$219,900
77 Brookline Drive, East Hartford, CT 06108
Baths
1,221
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$180
Taxes
$5,985
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$299,999
3
Bd
2
Baths
1,765
Sq. Ft.
70 Barbara Drive, East Hartford, CT 06118
Brokered By:
RE/MAX Precision Realty
Swipe
0
$299,999
70 Barbara Drive, East Hartford, CT 06118
Baths
1,765
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$170
Taxes
$6,428
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days