Map
Showing 1 to 10 of 10 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0235463 seconds)
‹
›
$409,000
4
Bd
1
Baths
1,080
Sq. Ft.
15 Grove Street, Deep River, CT 06417
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$409,000
15 Grove Street, Deep River, CT 06417
Baths
1,080
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$379
Taxes
$4,540
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$415,000
2
Bd
1
Baths
1,200
Sq. Ft.
12 Jones Lane, Deep River, CT 06417
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$415,000
12 Jones Lane, Deep River, CT 06417
Baths
1,200
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$198
Taxes
$5,012
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$924,000
4
Bd
2
Baths
2,774
Sq. Ft.
15 Pent Road, Deep River, CT 06417
Brokered By:
Ki Property Group
Swipe
0
$924,000
15 Pent Road, Deep River, CT 06417
Baths
2,774
Sq. Ft.
3.90
Acres
$/Sq. Ft.
$333
Taxes
$10,161
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$239,700
2
Bd
1
Baths
1,080
Sq. Ft.
391 Main Street #504, Deep River, CT 06417
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$239,700
391 Main Street #504, Deep River, CT 06417
Baths
1,080
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$222
Taxes
$3,250
HOA
$271
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$212,000
1
Bd
1
Baths
727
Sq. Ft.
92 Main Street #107, Deep River, CT 06417
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$212,000
92 Main Street #107, Deep River, CT 06417
Baths
727
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$292
Taxes
$1,990
HOA
$436
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$823,999
3
Bd
2
Baths
2,433
Sq. Ft.
257 W. Elm Street, Deep River, CT 06417
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$823,999
257 W. Elm Street, Deep River, CT 06417
Baths
2,433
Sq. Ft.
4.40
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$9,380
HOA
-
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days
›
$365,000
2
Bd
1
Baths
912
Sq. Ft.
8 Prospect Hill, Deep River, CT 06417
Brokered By:
Re/Max Valley Shore
Swipe
0
$365,000
8 Prospect Hill, Deep River, CT 06417
Baths
912
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$400
Taxes
$4,054
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
40 Days
›
$220,000
2
Bd
1
Baths
884
Sq. Ft.
113 Union Street #APT Z, Deep River, CT 06417
Brokered By:
Kennedy Real Estate Solutions
Swipe
0
$220,000
113 Union Street #APT Z, Deep River, CT 06417
Baths
884
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$249
Taxes
$3,463
HOA
$314
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
61 Days
›
$6,500,000
5
Bd
5
Baths
7,697
Sq. Ft.
252 River Road, Deep River, CT 06417
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$6,500,000
252 River Road, Deep River, CT 06417
Baths
7,697
Sq. Ft.
9.31
Acres
$/Sq. Ft.
$844
Taxes
$59,446
HOA
-
Year Built
2012
Status
Active
FeeKeeper
FK
130 Days
›
$1,199,999
9
Bd
9
Baths
4,982
Sq. Ft.
209 Main Street, Deep River, CT 06417
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$1,199,999
209 Main Street, Deep River, CT 06417
Single Family
9
Beds
9
Baths
4,982
Sq. Ft.
0.45
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$14,667
HOA
-
Year Built
1845
Status
Active
FeeKeeper
FK
199 Days