Map
Showing 1 to 10 of 42 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0320256 seconds)
‹
›
$2,450,000
4
Bd
3
Baths
3,248
Sq. Ft.
518 Hoyt Street, Darien, CT 06820
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$2,450,000
518 Hoyt Street, Darien, CT 06820
Baths
3,248
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$754
Taxes
$16,794
HOA
-
Year Built
2001
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
11 Hours
›
$2,395,000
4
Bd
2
Baths
2,568
Sq. Ft.
8 Woodland Drive, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$2,395,000
8 Woodland Drive, Darien, CT 06820
Baths
2,568
Sq. Ft.
0.49
Acres
$/Sq. Ft.
$933
Taxes
$17,258
HOA
$33
Year Built
1926
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$5,450,000
6
Bd
4
Baths
7,670
Sq. Ft.
27 Hillsley Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
Virtual
$5,450,000
27 Hillsley Road, Darien, CT 06820
Single Family
6
Beds
4
Baths
7,670
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$711
Taxes
$41,620
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$8,890,000
5
Bd
7
Baths
9,396
Sq. Ft.
45 Old Farm Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$8,890,000
45 Old Farm Road, Darien, CT 06820
Single Family
5
Beds
7
Baths
9,396
Sq. Ft.
1.05
Acres
$/Sq. Ft.
$946
Taxes
$14,849
HOA
-
Year Built
2026
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,895,000
4
Bd
3
Baths
3,147
Sq. Ft.
21 Fairfield Avenue, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,895,000
21 Fairfield Avenue, Darien, CT 06820
Baths
3,147
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$602
Taxes
$11,353
HOA
-
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,665,000
4
Bd
2
Baths
2,067
Sq. Ft.
182 Hollow Tree Ridge Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,665,000
182 Hollow Tree Ridge Road, Darien, CT 06820
Baths
2,067
Sq. Ft.
0.33
Acres
$/Sq. Ft.
$806
Taxes
$10,242
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$3,195,000
5
Bd
5
Baths
5,226
Sq. Ft.
14 Revere Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$3,195,000
14 Revere Road, Darien, CT 06820
Baths
5,226
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$611
Taxes
$26,107
HOA
-
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$2,895,000
4
Bd
4
Baths
4,825
Sq. Ft.
6 Old Parish Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$2,895,000
6 Old Parish Road, Darien, CT 06820
Baths
4,825
Sq. Ft.
1.55
Acres
$/Sq. Ft.
$600
Taxes
$27,897
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,595,000
3
Bd
1
Baths
2,752
Sq. Ft.
229 West Avenue, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,595,000
229 West Avenue, Darien, CT 06820
Baths
2,752
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$580
Taxes
$10,643
HOA
-
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,695,000
4
Bd
2
Baths
2,408
Sq. Ft.
115 Tokeneke Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,695,000
115 Tokeneke Road, Darien, CT 06820
Baths
2,408
Sq. Ft.
0.81
Acres
$/Sq. Ft.
$704
Taxes
$14,568
HOA
-
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days