Map
Showing 1 to 10 of 102 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0456521 seconds)
Private Listing
Sign-In to View!
Join
Sign In
4
Beds
3
Baths
4,992
Sq. Ft.
2.55
Acres
12409985
ID
$1,150,000
Danbury, CT 06811
Baths
4,992
Sq. Ft.
2.55
Acres
$/Sq. Ft.
$230
Taxes
$14,248
HOA
-
Year Built
2003
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
17 Hours
‹
›
$550,000
4
Bd
3
Baths
1,744
Sq. Ft.
1 Boat Road, Danbury, CT 06811
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$550,000
1 Boat Road, Danbury, CT 06811
Baths
1,744
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$315
Taxes
$6,579
HOA
$8
Year Built
1950
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$219,900
1
Bd
1
Baths
810
Sq. Ft.
38 Padanaram Avenue #35, Danbury, CT 06811
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$219,900
38 Padanaram Avenue #35, Danbury, CT 06811
Baths
810
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$2,201
HOA
$361
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$519,000
5
Bd
3
Baths
2,476
Sq. Ft.
115 Hayestown Road, Danbury, CT 06811
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$519,000
115 Hayestown Road, Danbury, CT 06811
Baths
2,476
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$210
Taxes
$7,872
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$489,900
3
Bd
1
Baths
1,440
Sq. Ft.
6 Longview Avenue, Danbury, CT 06811
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$489,900
6 Longview Avenue, Danbury, CT 06811
Baths
1,440
Sq. Ft.
0.48
Acres
$/Sq. Ft.
$340
Taxes
$6,624
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$519,000
4
Bd
2
Baths
2,068
Sq. Ft.
43 Meadowbrook Road, Danbury, CT 06811
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$519,000
43 Meadowbrook Road, Danbury, CT 06811
Baths
2,068
Sq. Ft.
0.28
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$6,297
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$219,500
1
Bd
1
Baths
631
Sq. Ft.
163 South Street #55, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Avion Real Estate, LLC
Swipe
0
$219,500
163 South Street #55, Danbury, CT 06810
Baths
631
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$348
Taxes
$2,662
HOA
$244
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$549,000
3
Bd
2
Baths
2,248
Sq. Ft.
1 Sunset Drive, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Re/Max Prestige Properties
Swipe
0
$549,000
1 Sunset Drive, Danbury, CT 06810
Baths
2,248
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$7,524
HOA
-
Year Built
1955
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$299,000
2
Bd
1
Baths
1,008
Sq. Ft.
136 Pembroke Road #3-21, Danbury, CT 06811
Brokered By:
Luks Realty
Swipe
0
$299,000
136 Pembroke Road #3-21, Danbury, CT 06811
Baths
1,008
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$297
Taxes
$3,780
HOA
$310
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$245,000
1
Bd
1
Baths
828
Sq. Ft.
8 Rose Lane #24-11, Danbury, CT 06811
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$245,000
8 Rose Lane #24-11, Danbury, CT 06811
Baths
828
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$296
Taxes
$2,802
HOA
$305
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days