Map
Showing 1 to 6 of 6 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0203614 seconds)
‹
›
$750,000
3
Bd
2
Baths
2,048
Sq. Ft.
56 Todd Hill Road, Cornwall, CT 06796
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$750,000
56 Todd Hill Road, Cornwall, CT 06796
Baths
2,048
Sq. Ft.
4.50
Acres
$/Sq. Ft.
$366
Taxes
$4,964
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,945,000
4
Bd
4
Baths
4,809
Sq. Ft.
117-118 Dibble Hill Road, Cornwall, CT 06796
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,945,000
117-118 Dibble Hill Road, Cornwall, CT 06796
Baths
4,809
Sq. Ft.
18.73
Acres
$/Sq. Ft.
$404
Taxes
$17,079
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$849,000
3
Bd
2
Baths
2,043
Sq. Ft.
255 Dibble Hill Road, Cornwall, CT 06796
Brokered By:
Raynard & Peirce Realty,LLC
Swipe
0
Virtual
$849,000
255 Dibble Hill Road, Cornwall, CT 06796
Baths
2,043
Sq. Ft.
18.09
Acres
$/Sq. Ft.
$416
Taxes
$7,480
HOA
-
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
26 Days
›
$1,400,000
4
Bd
3
Baths
2,578
Sq. Ft.
19 Hollenbeck Road, Cornwall, CT 06031
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,400,000
19 Hollenbeck Road, Cornwall, CT 06031
Baths
2,578
Sq. Ft.
59.60
Acres
$/Sq. Ft.
$543
Taxes
$6,919
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
46 Days
›
$935,000
4
Bd
2
Baths
2,464
Sq. Ft.
82 Valley Road, Cornwall, CT 06796
Brokered By:
Elyse Harney Real Estate
Swipe
0
$935,000
82 Valley Road, Cornwall, CT 06796
Baths
2,464
Sq. Ft.
16.61
Acres
$/Sq. Ft.
$379
Taxes
$8,069
HOA
$67
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
54 Days
›
$750,000
3
Bd
2
Baths
1,951
Sq. Ft.
143 Whitcomb Hill Road, Cornwall, CT 06754
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$750,000
143 Whitcomb Hill Road, Cornwall, CT 06754
Baths
1,951
Sq. Ft.
14.10
Acres
$/Sq. Ft.
$384
Taxes
$3,910
HOA
-
Year Built
1820
Status
Active
FeeKeeper
FK
225 Days