Map
Showing 1 to 10 of 22 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0241216 seconds)
‹
›
$169,000
2
Bd
1
Baths
720
Sq. Ft.
20 Robin Road, Colchester, CT 06415
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$169,000
20 Robin Road, Colchester, CT 06415
Baths
720
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$235
Taxes
$1,110
HOA
$495
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$799,000
4
Bd
2
Baths
2,734
Sq. Ft.
85 Old Rod Road, Colchester, CT 06415
Brokered By:
My Realtor, LLC
Swipe
0
$799,000
85 Old Rod Road, Colchester, CT 06415
Baths
2,734
Sq. Ft.
10.66
Acres
$/Sq. Ft.
$292
Taxes
$14,706
HOA
-
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$410,000
3
Bd
1
Baths
2,160
Sq. Ft.
84 Oak Leaf Drive, Colchester, CT 06415
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
$410,000
84 Oak Leaf Drive, Colchester, CT 06415
Baths
2,160
Sq. Ft.
0.95
Acres
$/Sq. Ft.
$190
Taxes
$4,913
HOA
-
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$345,000
3
Bd
2
Baths
1,379
Sq. Ft.
99 Clark Lane, Colchester, CT 06415
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$345,000
99 Clark Lane, Colchester, CT 06415
Baths
1,379
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$250
Taxes
$4,688
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$319,500
2
Bd
2
Baths
1,939
Sq. Ft.
1808 Southgate Lane, Colchester, CT 06415
Brokered By:
Boyden Real Estate Company,LLC
Swipe
0
$319,500
1808 Southgate Lane, Colchester, CT 06415
Baths
1,939
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$165
Taxes
$3,845
HOA
$415
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$499,000
3
Bd
2
Baths
2,503
Sq. Ft.
42 Mill Hill Road, Colchester, CT 06415
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$499,000
42 Mill Hill Road, Colchester, CT 06415
Baths
2,503
Sq. Ft.
1.39
Acres
$/Sq. Ft.
$199
Taxes
$6,089
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$549,900
3
Bd
2
Baths
2,100
Sq. Ft.
11 Hally Lane, Colchester, CT 06415
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$549,900
11 Hally Lane, Colchester, CT 06415
Baths
2,100
Sq. Ft.
1.38
Acres
$/Sq. Ft.
$262
Taxes
$5,888
HOA
-
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$624,900
4
Bd
2
Baths
2,738
Sq. Ft.
56 Goldberg Road, Colchester, CT 06415
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$624,900
56 Goldberg Road, Colchester, CT 06415
Baths
2,738
Sq. Ft.
0.98
Acres
$/Sq. Ft.
$228
Taxes
$10,481
HOA
-
Year Built
2014
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$375,000
3
Bd
2
Baths
1,634
Sq. Ft.
167 Mill Hill Road, Colchester, CT 06415
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
Virtual
$375,000
167 Mill Hill Road, Colchester, CT 06415
Baths
1,634
Sq. Ft.
1.46
Acres
$/Sq. Ft.
$229
Taxes
$5,766
HOA
-
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$475,000
2
Bd
1
Baths
640
Sq. Ft.
19 Lakeview Drive, Colchester, CT 06415
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$475,000
19 Lakeview Drive, Colchester, CT 06415
Baths
640
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$742
Taxes
$5,380
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days