Map
Showing 1 to 10 of 28 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0269795 seconds)
‹
›
$525,000
3
Bd
2
Baths
1,296
Sq. Ft.
100 Pratt Road, Clinton, CT 06413
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$525,000
100 Pratt Road, Clinton, CT 06413
Baths
1,296
Sq. Ft.
0.57
Acres
$/Sq. Ft.
$405
Taxes
$6,138
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Hours
›
$400,000
1
Bd
1
Baths
1,592
Sq. Ft.
102 Lantern Court, Clinton, CT 06413
Brokered By:
Connecticut Real Estate Group LLC
Swipe
0
$400,000
102 Lantern Court, Clinton, CT 06413
Baths
1,592
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$6,128
HOA
-
Year Built
2010
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$2,600,000
3
Bd
3
Baths
2,436
Sq. Ft.
5 Loop Road #5A, Clinton, CT 06413
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,600,000
5 Loop Road #5A, Clinton, CT 06413
Baths
2,436
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$1,067
Taxes
$22,801
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$699,900
3
Bd
2
Baths
1,485
Sq. Ft.
21 Riverside Drive, Clinton, CT 06413
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$699,900
21 Riverside Drive, Clinton, CT 06413
Baths
1,485
Sq. Ft.
0.43
Acres
$/Sq. Ft.
$471
Taxes
$8,232
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$309,000
2
Bd
1
Baths
1,296
Sq. Ft.
18 Founders Village, Clinton, CT 06413
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
$309,000
18 Founders Village, Clinton, CT 06413
Baths
1,296
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$238
Taxes
$3,348
HOA
$521
Year Built
1982
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$548,000
3
Bd
2
Baths
1,833
Sq. Ft.
9 Ben Merrill Road, Clinton, CT 06413
Brokered By:
Golden Ribbon Realty
Swipe
0
$548,000
9 Ben Merrill Road, Clinton, CT 06413
Baths
1,833
Sq. Ft.
1.86
Acres
$/Sq. Ft.
$299
Taxes
$5,119
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$235,000
1
Bd
1
Baths
728
Sq. Ft.
56 Founders Village, Clinton, CT 06413
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$235,000
56 Founders Village, Clinton, CT 06413
Baths
728
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$323
Taxes
$2,198
HOA
$378
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$275,500
2
Bd
1
Baths
976
Sq. Ft.
116 Commerce Street #5, Clinton, CT 06413
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$275,500
116 Commerce Street #5, Clinton, CT 06413
Baths
976
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$282
Taxes
$3,214
HOA
$314
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$625,000
4
Bd
3
Baths
3,721
Sq. Ft.
51 Ironworks Road, Clinton, CT 06413
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$625,000
51 Ironworks Road, Clinton, CT 06413
Baths
3,721
Sq. Ft.
1.84
Acres
$/Sq. Ft.
$168
Taxes
$8,034
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$529,000
2
Bd
1
Baths
957
Sq. Ft.
57 Grove Street, Clinton, CT 06413
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$529,000
57 Grove Street, Clinton, CT 06413
Baths
957
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$553
Taxes
$7,974
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days