Map
Showing 1 to 10 of 31 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.093722 seconds)
‹
›
$325,000
2
Bd
1
Baths
1,784
Sq. Ft.
1718 Musso View Avenue, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s International Realty
Swipe
0
$325,000
1718 Musso View Avenue, Cheshire, CT 06410
Baths
1,784
Sq. Ft.
0.40
Acres
$/Sq. Ft.
$182
Taxes
$5,996
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Hour
›
$349,000
2
Bd
1
Baths
1,310
Sq. Ft.
32 Quarry Village Road, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$349,000
32 Quarry Village Road, Cheshire, CT 06410
Baths
1,310
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$266
Taxes
$4,684
HOA
$410
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Hours
›
$579,000
3
Bd
2
Baths
1,937
Sq. Ft.
76 Glenbrook Drive, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Century 21 Clemens Group
Swipe
0
$579,000
76 Glenbrook Drive, Cheshire, CT 06410
Baths
1,937
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$299
Taxes
$10,132
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,395,000
4
Bd
4
Baths
3,423
Sq. Ft.
5 Melrose Drive, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,395,000
5 Melrose Drive, Cheshire, CT 06410
Baths
3,423
Sq. Ft.
1.75
Acres
$/Sq. Ft.
$408
Taxes
$21,434
HOA
-
Year Built
2022
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$559,000
4
Bd
2
Baths
2,057
Sq. Ft.
375 Sycamore Lane, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$559,000
375 Sycamore Lane, Cheshire, CT 06410
Baths
2,057
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$272
Taxes
$8,519
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$739,900
3
Bd
2
Baths
2,556
Sq. Ft.
13 Stonegate Circle, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Calcagni Real Estate
Swipe
0
$739,900
13 Stonegate Circle, Cheshire, CT 06410
Baths
2,556
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$289
Taxes
$11,820
HOA
$425
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$364,900
2
Bd
2
Baths
1,486
Sq. Ft.
10 Ives Hill Court, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$364,900
10 Ives Hill Court, Cheshire, CT 06410
Baths
1,486
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$5,157
HOA
$320
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$559,900
3
Bd
2
Baths
2,462
Sq. Ft.
230 Wallingford Road, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$559,900
230 Wallingford Road, Cheshire, CT 06410
Baths
2,462
Sq. Ft.
0.77
Acres
$/Sq. Ft.
$227
Taxes
$8,475
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$430,000
3
Bd
2
Baths
1,610
Sq. Ft.
39 Fernwood Lane, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
$430,000
39 Fernwood Lane, Cheshire, CT 06410
Baths
1,610
Sq. Ft.
2.04
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$6,247
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$499,900
3
Bd
2
Baths
2,146
Sq. Ft.
1241 Rice Avenue, Cheshire, CT 06410
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$499,900
1241 Rice Avenue, Cheshire, CT 06410
Baths
2,146
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$8,692
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days