Map
Showing 1 to 10 of 24 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0202932 seconds)
‹
›
$269,900
2
Bd
1
Baths
1,190
Sq. Ft.
464 Dowd Avenue, Canton, CT 06019
Brokered By:
Naples Realty Group, LLC
Swipe
0
$269,900
464 Dowd Avenue, Canton, CT 06019
Baths
1,190
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$227
Taxes
$4,643
HOA
$315
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Hours
›
$384,900
3
Bd
2
Baths
2,283
Sq. Ft.
19 Camille Lane, Canton, CT 06019
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$384,900
19 Camille Lane, Canton, CT 06019
Baths
2,283
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$169
Taxes
$8,135
HOA
$493
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Hours
›
$899,900
4
Bd
4
Baths
3,206
Sq. Ft.
31 Bart Drive, Canton, CT 06019
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$899,900
31 Bart Drive, Canton, CT 06019
Baths
3,206
Sq. Ft.
0.75
Acres
$/Sq. Ft.
$281
Taxes
$16,729
HOA
-
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$725,000
2
Bd
3
Baths
3,123
Sq. Ft.
8 Morgan Road, Canton, CT 06019
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$725,000
8 Morgan Road, Canton, CT 06019
Baths
3,123
Sq. Ft.
2.01
Acres
$/Sq. Ft.
$232
Taxes
$15,562
HOA
-
Year Built
1940
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$500,000
4
Bd
1
Baths
2,050
Sq. Ft.
4 Cemetery Road, Canton, CT 06019
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$500,000
4 Cemetery Road, Canton, CT 06019
Baths
2,050
Sq. Ft.
0.83
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$9,589
HOA
-
Year Built
1740
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$375,000
3
Bd
2
Baths
2,281
Sq. Ft.
13 Canton Valley Circle, Canton, CT 06019
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$375,000
13 Canton Valley Circle, Canton, CT 06019
Baths
2,281
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$164
Taxes
$7,318
HOA
-
Year Built
1960
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$1,295,000
5
Bd
5
Baths
6,337
Sq. Ft.
7 Queens Peak Road, Canton, CT 06019
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,295,000
7 Queens Peak Road, Canton, CT 06019
Baths
6,337
Sq. Ft.
1.07
Acres
$/Sq. Ft.
$204
Taxes
$11,182
HOA
-
Year Built
1990
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$475,000
3
Bd
1
Baths
1,698
Sq. Ft.
36 Freedom Drive, Canton, CT 06019
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$475,000
36 Freedom Drive, Canton, CT 06019
Baths
1,698
Sq. Ft.
0.67
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$7,578
HOA
-
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$575,000
4
Bd
2
Baths
3,472
Sq. Ft.
21 Woodland Drive, Canton, CT 06019
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$575,000
21 Woodland Drive, Canton, CT 06019
Baths
3,472
Sq. Ft.
1.26
Acres
$/Sq. Ft.
$166
Taxes
$9,468
HOA
-
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$259,000
2
Bd
2
Baths
1,200
Sq. Ft.
208 Timber Lane, Canton, CT 06019
Brokered By:
Elite Realty
Swipe
0
$259,000
208 Timber Lane, Canton, CT 06019
Baths
1,200
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$216
Taxes
$4,740
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days