Map
Showing 1 to 10 of 18 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.024445 seconds)
‹
›
$1,100,000
4
Bd
3
Baths
3,500
Sq. Ft.
65 Saw Mill Road, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Tier 1 Real Estate
Swipe
0
$1,100,000
65 Saw Mill Road, Burlington, CT 06013
Baths
3,500
Sq. Ft.
1.14
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$2,866
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$399,000
3
Bd
2
Baths
1,320
Sq. Ft.
148 Nepaug Road, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$399,000
148 Nepaug Road, Burlington, CT 06013
Baths
1,320
Sq. Ft.
0.69
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$6,294
HOA
-
Year Built
1980
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$799,900
4
Bd
2
Baths
3,728
Sq. Ft.
19 Cider Mill Road, Burlington, CT 06013
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$799,900
19 Cider Mill Road, Burlington, CT 06013
Baths
3,728
Sq. Ft.
3.65
Acres
$/Sq. Ft.
$215
Taxes
$11,187
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$329,900
3
Bd
1
Baths
1,400
Sq. Ft.
63 Savarese Lane, Burlington, CT 06013
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$329,900
63 Savarese Lane, Burlington, CT 06013
Baths
1,400
Sq. Ft.
0.66
Acres
$/Sq. Ft.
$236
Taxes
$3,666
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$719,900
4
Bd
3
Baths
4,202
Sq. Ft.
14 Myra Lane, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Tier 1 Real Estate
Swipe
0
$719,900
14 Myra Lane, Burlington, CT 06013
Baths
4,202
Sq. Ft.
1.57
Acres
$/Sq. Ft.
$171
Taxes
$10,444
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$975,000
4
Bd
3
Baths
3,569
Sq. Ft.
3 Bigwood Lane, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$975,000
3 Bigwood Lane, Burlington, CT 06013
Baths
3,569
Sq. Ft.
7.58
Acres
$/Sq. Ft.
$273
Taxes
$12,015
HOA
-
Year Built
2017
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$254,900
2
Bd
1
Baths
992
Sq. Ft.
220 Monce Road #17, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$254,900
220 Monce Road #17, Burlington, CT 06013
Baths
992
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$2,426
HOA
$250
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$849,999
4
Bd
2
Baths
2,888
Sq. Ft.
10 Ryans Way, Burlington, CT 06013
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$849,999
10 Ryans Way, Burlington, CT 06013
Baths
2,888
Sq. Ft.
1.47
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$9,200
HOA
-
Year Built
1992
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$409,800
2
Bd
2
Baths
1,667
Sq. Ft.
29 Covey Road #21, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
$409,800
29 Covey Road #21, Burlington, CT 06013
Baths
1,667
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$6,219
HOA
$350
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$575,000
5
Bd
3
Baths
3,249
Sq. Ft.
99 W. Chippen Hill Road, Burlington, CT 06013
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$575,000
99 W. Chippen Hill Road, Burlington, CT 06013
Baths
3,249
Sq. Ft.
2.72
Acres
$/Sq. Ft.
$177
Taxes
$9,822
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days