Map
Showing 1 to 8 of 8 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0214973 seconds)
‹
›
$649,900
3
Bd
2
Baths
2,224
Sq. Ft.
11 Haley Ridge Road, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Higgins Group Real Estate
Swipe
0
$649,900
11 Haley Ridge Road, Beacon Falls, CT 06403
Baths
2,224
Sq. Ft.
1.09
Acres
$/Sq. Ft.
$292
Taxes
$8,994
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$305,000
2
Bd
1
Baths
1,080
Sq. Ft.
184 Concord Court, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Witkoski Associates, LLC.
Swipe
0
$305,000
184 Concord Court, Beacon Falls, CT 06403
Baths
1,080
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$282
Taxes
$3,180
HOA
$321
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$335,000
3
Bd
2
Baths
1,560
Sq. Ft.
175 Beacon Hill Common, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Mark Tavares Realty, LLC
Swipe
0
$335,000
175 Beacon Hill Common, Beacon Falls, CT 06403
Baths
1,560
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$215
Taxes
$3,705
HOA
$454
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$81,900
2
Bd
1
Baths
672
Sq. Ft.
10 Donna Street, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$81,900
10 Donna Street, Beacon Falls, CT 06403
Baths
672
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$122
Taxes
$615
HOA
$659
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$499,900
4
Bd
3
Baths
2,144
Sq. Ft.
205 West Road, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Hegarty & Co Real Estate
Swipe
0
$499,900
205 West Road, Beacon Falls, CT 06403
Baths
2,144
Sq. Ft.
0.40
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$6,731
HOA
-
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$425,000
3
Bd
1
Baths
1,254
Sq. Ft.
114 Beacon Valley Road, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Fiorelli Realty, LLC
Swipe
0
$425,000
114 Beacon Valley Road, Beacon Falls, CT 06403
Baths
1,254
Sq. Ft.
0.65
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$5,173
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
32 Days
›
$399,900
3
Bd
1
Baths
1,594
Sq. Ft.
100 Beacon Valley Road, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Keystone Realty, LLC
Swipe
0
$399,900
100 Beacon Valley Road, Beacon Falls, CT 06403
Baths
1,594
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$4,800
HOA
-
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
50 Days
›
$299,900
2
Bd
1
Baths
868
Sq. Ft.
9 Avon Court, Beacon Falls, CT 06403
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$299,900
9 Avon Court, Beacon Falls, CT 06403
Baths
868
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$346
Taxes
$2,978
HOA
$304
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
58 Days