My Account
06907
Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0228971 seconds)
‹
›
$698,000
3
Bd
2
Baths
2,012
Sq. Ft.
11 Klondike Avenue, Stamford, CT 06907
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$698,000
11 Klondike Avenue, Stamford, CT 06907
Baths
2,012
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$347
Taxes
$9,700
HOA
-
Year Built
1959
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Hour
›
$339,000
1
Bd
1
Baths
844
Sq. Ft.
970 Hope Street #3D, Stamford, CT 06907
Brokered By:
Douglas Elliman of Connecticut
Swipe
0
Virtual
$339,000
970 Hope Street #3D, Stamford, CT 06907
Baths
844
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$402
Taxes
$3,652
HOA
$374
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,149,000
4
Bd
2
Baths
2,675
Sq. Ft.
1376 Hope Street, Stamford, CT 06907
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$1,149,000
1376 Hope Street, Stamford, CT 06907
Baths
2,675
Sq. Ft.
0.57
Acres
$/Sq. Ft.
$430
Taxes
$11,908
HOA
-
Year Built
1900
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$695,000
2
Bd
2
Baths
1,925
Sq. Ft.
85 Camp Avenue #11A, Stamford, CT 06907
Brokered By:
Keller Williams Prestige Prop.
Swipe
0
$695,000
85 Camp Avenue #11A, Stamford, CT 06907
Baths
1,925
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$361
Taxes
$8,127
HOA
$364
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$1,095,000
5
Bd
3
Baths
2,751
Sq. Ft.
293 Bouton Street, Stamford, CT 06907
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,095,000
293 Bouton Street, Stamford, CT 06907
Baths
2,751
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$398
Taxes
$13,437
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$299,999
1
Bd
1
Baths
680
Sq. Ft.
201 Highview Avenue #F2, Stamford, CT 06907
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$299,999
201 Highview Avenue #F2, Stamford, CT 06907
Baths
680
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$441
Taxes
$3,479
HOA
$221
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$750,000
4
Bd
2
Baths
1,490
Sq. Ft.
58 Sleepy Hollow Lane, Stamford, CT 06907
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$750,000
58 Sleepy Hollow Lane, Stamford, CT 06907
Baths
1,490
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$503
Taxes
$8,725
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$525,000
2
Bd
2
Baths
1,321
Sq. Ft.
19 Woodway Road #16, Stamford, CT 06907
Brokered By:
Iron Gates Realty
Swipe
0
$525,000
19 Woodway Road #16, Stamford, CT 06907
Baths
1,321
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$397
Taxes
$6,236
HOA
$505
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$365,000
2
Bd
2
Baths
1,078
Sq. Ft.
27 Northill Street #APT 5S, Stamford, CT 06907
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$365,000
27 Northill Street #APT 5S, Stamford, CT 06907
Baths
1,078
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$3,753
HOA
$648
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
73 Days