My Account
06906
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0174251 seconds)
‹
›
$799,000
3
Bd
2
Baths
2,617
Sq. Ft.
39 Maple Tree Avenue #1, Stamford, CT 06906
Brokered By:
Keller Williams Prestige Prop.
Swipe
0
$799,000
39 Maple Tree Avenue #1, Stamford, CT 06906
Baths
2,617
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$305
Taxes
$10,343
HOA
$407
Year Built
2005
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Hours
›
$899,999
4
Bd
2
Baths
3,214
Sq. Ft.
60 Pine Hill Avenue, Stamford, CT 06906
Brokered By:
mygoodagent
Swipe
0
$899,999
60 Pine Hill Avenue, Stamford, CT 06906
Baths
3,214
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$8,101
HOA
-
Year Built
1925
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$899,999
4
Bd
2
Baths
3,214
Sq. Ft.
33 Colonial Road #9, Stamford, CT 06906
Brokered By:
mygoodagent
Swipe
0
$899,999
33 Colonial Road #9, Stamford, CT 06906
Baths
3,214
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$8,101
HOA
-
Year Built
1925
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$529,000
3
Bd
1
Baths
1,008
Sq. Ft.
14 Dale Place, Stamford, CT 06906
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$529,000
14 Dale Place, Stamford, CT 06906
Baths
1,008
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$525
Taxes
$7,049
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$595,000
3
Bd
3
Baths
2,025
Sq. Ft.
377 Glenbrook Road #APT 5, Stamford, CT 06906
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$595,000
377 Glenbrook Road #APT 5, Stamford, CT 06906
Baths
2,025
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$6,348
HOA
$450
Year Built
1981
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$705,000
3
Bd
2
Baths
1,667
Sq. Ft.
455 Hope Street #1C, Stamford, CT 06906
Brokered By:
Brown Harris Stevens
Swipe
0
Virtual
$705,000
455 Hope Street #1C, Stamford, CT 06906
Baths
1,667
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$423
Taxes
$7,966
HOA
$364
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$419,000
1
Bd
1
Baths
850
Sq. Ft.
76 Maple Tree Avenue #5, Stamford, CT 06906
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$419,000
76 Maple Tree Avenue #5, Stamford, CT 06906
Baths
850
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$493
Taxes
$4,977
HOA
$410
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$599,000
3
Bd
2
Baths
2,172
Sq. Ft.
30 Lenox Avenue, Stamford, CT 06906
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$599,000
30 Lenox Avenue, Stamford, CT 06906
Baths
2,172
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$276
Taxes
$8,387
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$675,000
3
Bd
1
Baths
1,416
Sq. Ft.
130 Toms Road, Stamford, CT 06906
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$675,000
130 Toms Road, Stamford, CT 06906
Baths
1,416
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$477
Taxes
$8,124
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$599,000
3
Bd
1
Baths
1,445
Sq. Ft.
150 Hope Street #14, Stamford, CT 06906
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$599,000
150 Hope Street #14, Stamford, CT 06906
Baths
1,445
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$415
Taxes
$6,212
HOA
$612
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
38 Days