My Account
06905
Map
Showing 1 to 10 of 39 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0273302 seconds)
‹
›
$340,000
1
Bd
1
Baths
879
Sq. Ft.
85 Riverside Avenue #C5, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$340,000
85 Riverside Avenue #C5, Stamford, CT 06905
Baths
879
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$387
Taxes
$4,016
HOA
$302
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Hours
›
$490,000
1
Bd
1
Baths
1,066
Sq. Ft.
2289 Bedford Street #A9, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$490,000
2289 Bedford Street #A9, Stamford, CT 06905
Baths
1,066
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$460
Taxes
$6,344
HOA
$296
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Hours
›
$469,000
1
Bd
1
Baths
893
Sq. Ft.
1515 Summer Street #506, Stamford, CT 06905
Brokered By:
BHHS Darien/New Canaan
Swipe
0
$469,000
1515 Summer Street #506, Stamford, CT 06905
Baths
893
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$525
Taxes
$5,081
HOA
$779
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$1,195,000
3
Bd
2
Baths
3,579
Sq. Ft.
6 Nyselius Place, Stamford, CT 06905
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,195,000
6 Nyselius Place, Stamford, CT 06905
Baths
3,579
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$334
Taxes
$13,102
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$709,993
3
Bd
2
Baths
1,931
Sq. Ft.
131 Clay Hill Road, Stamford, CT 06905
Brokered By:
RE/MAX Heritage
Swipe
0
$709,993
131 Clay Hill Road, Stamford, CT 06905
Baths
1,931
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$368
Taxes
$8,990
HOA
-
Year Built
1954
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$795,000
3
Bd
2
Baths
1,812
Sq. Ft.
101 Hirsch Road, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$795,000
101 Hirsch Road, Stamford, CT 06905
Baths
1,812
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$439
Taxes
$8,404
HOA
-
Year Built
1934
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$599,999
3
Bd
1
Baths
1,495
Sq. Ft.
17 Reynolds Avenue, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Century 21 Scala Group
Swipe
0
$599,999
17 Reynolds Avenue, Stamford, CT 06905
Baths
1,495
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$401
Taxes
$7,542
HOA
-
Year Built
1924
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$429,999
2
Bd
1
Baths
1,240
Sq. Ft.
154 Cold Spring Road #62, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$429,999
154 Cold Spring Road #62, Stamford, CT 06905
Baths
1,240
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$347
Taxes
$4,695
HOA
$824
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$895,000
3
Bd
2
Baths
1,917
Sq. Ft.
147 Berrian Road, Stamford, CT 06905
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$895,000
147 Berrian Road, Stamford, CT 06905
Baths
1,917
Sq. Ft.
0.59
Acres
$/Sq. Ft.
$467
Taxes
$11,194
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$1,599,000
4
Bd
4
Baths
4,943
Sq. Ft.
33 Stonewall Drive, Stamford, CT 06905
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,599,000
33 Stonewall Drive, Stamford, CT 06905
Baths
4,943
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$323
Taxes
$18,694
HOA
-
Year Built
2006
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days