My Account
06877
Map
Showing 1 to 10 of 48 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0261607 seconds)
‹
›
$2,895,000
5
Bd
5
Baths
5,258
Sq. Ft.
20 Lounsbury Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$2,895,000
20 Lounsbury Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
5,258
Sq. Ft.
4.87
Acres
$/Sq. Ft.
$551
Taxes
$35,089
HOA
-
Year Built
1750
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
55 Minutes
›
$1,475,000
4
Bd
4
Baths
3,344
Sq. Ft.
30 Blackman Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
www.HomeZu.com
Swipe
0
$1,475,000
30 Blackman Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,344
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$441
Taxes
$12,781
HOA
-
Year Built
1958
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$2,700,000
4
Bd
5
Baths
6,078
Sq. Ft.
324 Silver Spring Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$2,700,000
324 Silver Spring Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
6,078
Sq. Ft.
4.43
Acres
$/Sq. Ft.
$444
Taxes
$30,539
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$859,000
5
Bd
2
Baths
2,096
Sq. Ft.
105 Ivy Hill Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$859,000
105 Ivy Hill Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
2,096
Sq. Ft.
1.33
Acres
$/Sq. Ft.
$410
Taxes
$9,719
HOA
-
Year Built
1939
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,249,000
5
Bd
4
Baths
3,359
Sq. Ft.
68 Bloomer Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$1,249,000
68 Bloomer Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,359
Sq. Ft.
2.59
Acres
$/Sq. Ft.
$372
Taxes
$17,263
HOA
-
Year Built
1940
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,570,000
4
Bd
2
Baths
3,778
Sq. Ft.
131 Fieldcrest Drive, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,570,000
131 Fieldcrest Drive, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,778
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$416
Taxes
$12,581
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,195,000
4
Bd
2
Baths
3,088
Sq. Ft.
9 First Lane, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,195,000
9 First Lane, Ridgefield, CT 06877
Baths
3,088
Sq. Ft.
0.55
Acres
$/Sq. Ft.
$387
Taxes
$17,173
HOA
-
Year Built
1986
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$2,495,000
6
Bd
6
Baths
5,811
Sq. Ft.
463 N. Salem Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$2,495,000
463 N. Salem Road, Ridgefield, CT 06877
Single Family
6
Beds
6
Baths
5,811
Sq. Ft.
1.25
Acres
$/Sq. Ft.
$429
Taxes
$21,788
HOA
-
Year Built
1966
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$895,000
3
Bd
1
Baths
2,545
Sq. Ft.
28 Fieldcrest Drive, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$895,000
28 Fieldcrest Drive, Ridgefield, CT 06877
Baths
2,545
Sq. Ft.
1.76
Acres
$/Sq. Ft.
$352
Taxes
$11,191
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,325,000
4
Bd
3
Baths
4,607
Sq. Ft.
9 Maplewood Road, Ridgefield, CT 06877
Brokered By:
The Brokerage of New England
Swipe
0
Virtual
$1,325,000
9 Maplewood Road, Ridgefield, CT 06877
Baths
4,607
Sq. Ft.
1.14
Acres
$/Sq. Ft.
$288
Taxes
$21,650
HOA
-
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days