My Account
06855
Map
Showing 1 to 10 of 14 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0199866 seconds)
‹
›
$575,000
3
Bd
2
Baths
1,289
Sq. Ft.
199 Gregory Boulevard #E4, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Cooke Realty
Swipe
0
$575,000
199 Gregory Boulevard #E4, Norwalk, CT 06855
Baths
1,289
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$446
Taxes
$8,991
HOA
$639
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Hours
›
$929,000
3
Bd
2
Baths
3,567
Sq. Ft.
3 Knickerbocker Avenue, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$929,000
3 Knickerbocker Avenue, Norwalk, CT 06855
Baths
3,567
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$260
Taxes
$14,328
HOA
-
Year Built
1939
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$799,000
3
Bd
2
Baths
1,772
Sq. Ft.
59 Osborne Avenue #A, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$799,000
59 Osborne Avenue #A, Norwalk, CT 06855
Baths
1,772
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$451
Taxes
$9,462
HOA
$350
Year Built
2017
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$1,268,500
4
Bd
1
Baths
1,685
Sq. Ft.
7 Elliott Street, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,268,500
7 Elliott Street, Norwalk, CT 06855
Baths
1,685
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$753
Taxes
$13,704
HOA
-
Year Built
1923
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$11,500,000
5
Bd
7
Baths
9,564
Sq. Ft.
10 Shorehaven Road, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$11,500,000
10 Shorehaven Road, Norwalk, CT 06855
Single Family
5
Beds
7
Baths
9,564
Sq. Ft.
1.01
Acres
$/Sq. Ft.
$1,202
Taxes
$139,186
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$897,000
5
Bd
2
Baths
2,440
Sq. Ft.
8 Myrtle Street, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$897,000
8 Myrtle Street, Norwalk, CT 06855
Baths
2,440
Sq. Ft.
0.32
Acres
$/Sq. Ft.
$368
Taxes
$12,220
HOA
-
Year Built
1908
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$925,000
2
Bd
2
Baths
1,448
Sq. Ft.
100 Seaview Avenue #4F, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$925,000
100 Seaview Avenue #4F, Norwalk, CT 06855
Baths
1,448
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$639
Taxes
$11,310
HOA
$988
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$749,000
3
Bd
1
Baths
1,152
Sq. Ft.
2 Marvin Street, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$749,000
2 Marvin Street, Norwalk, CT 06855
Baths
1,152
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$650
Taxes
$10,280
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$1,985,000
5
Bd
5
Baths
7,867
Sq. Ft.
22 Cavray Road, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,985,000
22 Cavray Road, Norwalk, CT 06855
Baths
7,867
Sq. Ft.
0.85
Acres
$/Sq. Ft.
$252
Taxes
$28,037
HOA
-
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$3,795,000
5
Bd
5
Baths
5,481
Sq. Ft.
3 Shorehaven Road, Norwalk, CT 06855
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$3,795,000
3 Shorehaven Road, Norwalk, CT 06855
Baths
5,481
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$692
Taxes
$48,117
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
52 Days