My Account
06854
Map
Showing 1 to 10 of 26 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0230164 seconds)
‹
›
$215,000
1
Bd
1
Baths
429
Sq. Ft.
94 Washington Street #14, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
Ambassador Realty Group LLC
Swipe
0
$215,000
94 Washington Street #14, Norwalk, CT 06854
Baths
429
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$501
Taxes
$2,677
HOA
$242
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$3,450,000
4
Bd
3
Baths
3,382
Sq. Ft.
30 Shorefront Park, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$3,450,000
30 Shorefront Park, Norwalk, CT 06854
Baths
3,382
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$1,020
Taxes
$35,336
HOA
-
Year Built
1931
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$485,000
2
Bd
1
Baths
1,116
Sq. Ft.
174 Woodward Avenue, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$485,000
174 Woodward Avenue, Norwalk, CT 06854
Baths
1,116
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$435
Taxes
$7,134
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$375,000
2
Bd
2
Baths
1,196
Sq. Ft.
97 Richards Avenue #AA4, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
Dolle Realty, LLC
Swipe
0
$375,000
97 Richards Avenue #AA4, Norwalk, CT 06854
Baths
1,196
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$5,271
HOA
$525
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$685,000
4
Bd
2
Baths
1,770
Sq. Ft.
278 W. Cedar Street, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
Roundtree Realty LLC
Swipe
0
$685,000
278 W. Cedar Street, Norwalk, CT 06854
Baths
1,770
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$387
Taxes
$6,392
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$2,275,000
4
Bd
3
Baths
2,518
Sq. Ft.
34 Channel Avenue, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$2,275,000
34 Channel Avenue, Norwalk, CT 06854
Baths
2,518
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$903
Taxes
$20,918
HOA
$167
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$685,000
3
Bd
2
Baths
1,502
Sq. Ft.
15 Hadik Parkway, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$685,000
15 Hadik Parkway, Norwalk, CT 06854
Baths
1,502
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$456
Taxes
$8,886
HOA
-
Year Built
1935
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$680,000
3
Bd
2
Baths
1,089
Sq. Ft.
22 Rowayton Woods Drive, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$680,000
22 Rowayton Woods Drive, Norwalk, CT 06854
Baths
1,089
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$624
Taxes
$6,735
HOA
$583
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$565,000
3
Bd
1
Baths
1,967
Sq. Ft.
8 Lincoln Avenue, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$565,000
8 Lincoln Avenue, Norwalk, CT 06854
Baths
1,967
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$287
Taxes
$6,684
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$795,000
2
Bd
2
Baths
1,524
Sq. Ft.
4 Topping Lane, Norwalk, CT 06854
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$795,000
4 Topping Lane, Norwalk, CT 06854
Baths
1,524
Sq. Ft.
1.95
Acres
$/Sq. Ft.
$522
Taxes
$12,422
HOA
$25
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days