My Account
06853
Map
Showing 1 to 10 of 10 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0215788 seconds)
‹
›
$3,895,000
3
Bd
2
Baths
2,435
Sq. Ft.
35 Yarmouth Road, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$3,895,000
35 Yarmouth Road, Norwalk, CT 06853
Baths
2,435
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$1,600
Taxes
$32,948
HOA
$67
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$3,200,000
4
Bd
3
Baths
3,137
Sq. Ft.
31 Craw Avenue, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$3,200,000
31 Craw Avenue, Norwalk, CT 06853
Baths
3,137
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$1,020
Taxes
$42,322
HOA
$112
Year Built
2000
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$2,725,000
3
Bd
2
Baths
1,704
Sq. Ft.
5 Yarmouth Road, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$2,725,000
5 Yarmouth Road, Norwalk, CT 06853
Baths
1,704
Sq. Ft.
0.07
Acres
$/Sq. Ft.
$1,599
Taxes
$25,471
HOA
$67
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$2,450,000
5
Bd
3
Baths
3,500
Sq. Ft.
27 Crest Road, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$2,450,000
27 Crest Road, Norwalk, CT 06853
Baths
3,500
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$700
Taxes
$30,116
HOA
-
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$1,375,000
3
Bd
2
Baths
1,627
Sq. Ft.
9 Clifford Street, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,375,000
9 Clifford Street, Norwalk, CT 06853
Baths
1,627
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$845
Taxes
$11,801
HOA
-
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$2,450,000
4
Bd
3
Baths
4,006
Sq. Ft.
20 Roton Avenue, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$2,450,000
20 Roton Avenue, Norwalk, CT 06853
Baths
4,006
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$612
Taxes
$25,361
HOA
-
Year Built
1929
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$5,995,000
4
Bd
5
Baths
4,710
Sq. Ft.
34 Nearwater Road, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$5,995,000
34 Nearwater Road, Norwalk, CT 06853
Baths
4,710
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$1,273
Taxes
$56,495
HOA
$71
Year Built
2015
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$10,495,000
4
Bd
5
Baths
6,045
Sq. Ft.
7 Rowayton Avenue, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$10,495,000
7 Rowayton Avenue, Norwalk, CT 06853
Baths
6,045
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$1,736
Taxes
$84,642
HOA
$112
Year Built
2015
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$5,895,000
4
Bd
2
Baths
2,387
Sq. Ft.
43 Rowayton Avenue, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
Virtual
$5,895,000
43 Rowayton Avenue, Norwalk, CT 06853
Baths
2,387
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$2,470
Taxes
$66,590
HOA
$112
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
36 Days
›
$1,799,000
4
Bd
2
Baths
3,210
Sq. Ft.
5 Little Brook Road, Norwalk, CT 06853
Brokered By:
Keller Williams Prestige Prop.
Swipe
0
$1,799,000
5 Little Brook Road, Norwalk, CT 06853
Baths
3,210
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$560
Taxes
$14,107
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
125 Days