My Account
06851
Map
Showing 1 to 10 of 20 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0222973 seconds)
‹
›
$1,295,000
5
Bd
4
Baths
5,360
Sq. Ft.
350 Chestnut Hill Road, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,295,000
350 Chestnut Hill Road, Norwalk, CT 06851
Baths
5,360
Sq. Ft.
1.51
Acres
$/Sq. Ft.
$242
Taxes
$21,695
HOA
-
Year Built
1999
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Minutes
›
$1,495,000
4
Bd
4
Baths
5,976
Sq. Ft.
1 Tulip Tree Lane, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
Align Realty LLC
Swipe
0
$1,495,000
1 Tulip Tree Lane, Norwalk, CT 06851
Baths
5,976
Sq. Ft.
1.24
Acres
$/Sq. Ft.
$250
Taxes
$16,121
HOA
-
Year Built
1940
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$749,900
3
Bd
3
Baths
1,997
Sq. Ft.
40 Walter Avenue, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
Virtual
$749,900
40 Walter Avenue, Norwalk, CT 06851
Baths
1,997
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$376
Taxes
$9,482
HOA
-
Year Built
1952
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$599,000
2
Bd
2
Baths
1,592
Sq. Ft.
73 Fawn Ridge Lane, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
Rockoff Realty
Swipe
0
$599,000
73 Fawn Ridge Lane, Norwalk, CT 06851
Baths
1,592
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$376
Taxes
$9,118
HOA
$372
Year Built
1984
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$750,000
4
Bd
3
Baths
2,432
Sq. Ft.
4 Yale Street, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$750,000
4 Yale Street, Norwalk, CT 06851
Baths
2,432
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$308
Taxes
$10,019
HOA
-
Year Built
1960
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$350,000
1
Bd
1
Baths
725
Sq. Ft.
25 Grand Street #138, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$350,000
25 Grand Street #138, Norwalk, CT 06851
Baths
725
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$483
Taxes
$4,721
HOA
$418
Year Built
1903
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$699,000
4
Bd
3
Baths
2,560
Sq. Ft.
6 Lighthouse Lane, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$699,000
6 Lighthouse Lane, Norwalk, CT 06851
Baths
2,560
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$273
Taxes
$9,085
HOA
-
Year Built
1964
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$769,000
3
Bd
1
Baths
1,404
Sq. Ft.
19 Eastwood Road, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
inSpirou Group
Swipe
0
$769,000
19 Eastwood Road, Norwalk, CT 06851
Baths
1,404
Sq. Ft.
1.02
Acres
$/Sq. Ft.
$548
Taxes
$9,950
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$625,000
2
Bd
2
Baths
1,440
Sq. Ft.
3 Valley View Road #23, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$625,000
3 Valley View Road #23, Norwalk, CT 06851
Baths
1,440
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$434
Taxes
$7,812
HOA
$548
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$679,000
3
Bd
2
Baths
1,338
Sq. Ft.
50 Barbara Drive, Norwalk, CT 06851
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$679,000
50 Barbara Drive, Norwalk, CT 06851
Baths
1,338
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$507
Taxes
$9,443
HOA
-
Year Built
1945
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days